دسته‌بندی نشده

خرید انواع ماسک شیمیایی

 • الاینده های بسیار زیادی موجود است که با چشم انسان دیده نخواهد شد. اما این ذرات ممکن است که اسیبات جدی به همراه داشته باشد. پس بهترین کار این است که در مواردی که احتمال وجود الاینده و گرد و غبار بسیار زیاد است برای حفظ جان خود از ماسک های شیمیایی استفاده نماییم. ماسک های شیمیایی از نفوذ ذرات به داخل دهان و بینی شما جلوگیری خواهند کرد و به این ترتیب شما دیگر درگیر انواع بیماری ها و خطرات جانبی ان نخواهید بود.

  یکی از تجهیزات بسیار تخصصی حفاظت فرد یماسک شیمیایی می باشد که دارای کاربردهای گسترده ای بوده و انواع مختلفی هم دارد. شما ابتدا باید ببینید که قرار است در محیطی و در معرض چه الاینده هایی از ان استفاده نمایید سپس تصمیم بگیرد که کدام نوع ان را خریداری نمایید. ماسک های تنفسی را می توان به دو دسته پارچه ای و شیمیایی تقسیم کرد. به ماسک پارچه ای ماسک گرد و غبار نیز گفته می شود زیرا از ورود گرد و غبار به حلق و بینی شما پیشگیری خواهد کرد.

  اما زمانی که الایندهای شیمیایی در کار است و احتمال خطر نیز بسیار بالاتر است دیگر ماسک پارچه ای جواب گو نخواهد بود و بهتر است که از ماسک شیمیایی استفاده شود که به صورت تخصصی طراحی شده است و از ورود هر گونه الاینده شیمیایی به داخل دهان و بینی شما جلوگیری خواهد کرد. حتی در مواردی که ماسک شیمیایی تمام صورت را انتخاب کنید از چشمان شما نیز محافظت خواهد شد و تمام صورت شما با این ماسک شیمیایی پوشش داده می شود.

  معرفی انواع ماسک های شیمیایی به همراه مشخصات و کاربردهای هر یک از ان ها
  معرفی انواع ماسک های شیمیایی به همراه مشخصات و کاربردهای هر یک از ان ها

  انواع ماسک شیمیایی

  ماسک های شیمیایی نیز دارای انواع مختلفی هستند که هر یک نیز کاربردهای اختصاصی خواهند داشت. انواع ماسک های شیمیایی شامل ماسک تمام صورت، ماسک نیم صورت، ماسک شیمیایی دو فیلتری، ماسک 4 حالته و 5 حالته شیمیایی و ….. هستند. در ادامه هر یک از این ماسک ها به صورت مجزا توضیح داده خواهد شد تا شما با ساختار و کاربرد هر یک اشنایی کاملی داشته باشید.

  استفاده از وسایل حفاظت شخصی بسیار دارای اهمیت است زیرا در محیط ها و موقعیت های خطر ساز نمی توان از ایجاد اسیب جلوگیری کرد و هر لحظه ممکن است که خطری شما را تهدید سازد. پس بهترین و ایمن ترین کار این است که شما از وسایل حفاظت فردی استفاده نمایید و از جان خود حفاظت کنید. ماسک شیمیایی هم جز وسایل حفاظت شخصی محسوب می شود که دارای انواع مختلفی با کاربردهای متفاوت می باشد. در ادامه برای شناخت بهتر هر یک از ماسک های شیمیایی همراه ما باشید.

  READ
  آشنایی با ابزار و تجهیزات ایمنی داربست

  ماسک شیمیایی تمام صورت

  ماسک شیمیایی تمام صورت دارای نام های مختلفی هم می باشد و تحت عنوان ماسک فول فیس نیز شناخته می شود. با ماسک تمام صورت کل صورت شما علاوه بر دهان و بینی پوشانده می شود و دیگر چشمان شما نیز در معرض اسیب قرار نخواهد داشت. استفاده از ماسک شیمیایی تمام صورت در مواردی بسیار مهم است که گازهای شیمیایی برای چشمان شما مضر باشد.

  اگر بدون محافظ در مقابل این گازها و الاینده های شیمیایی قرار بگیرید ممکن است که چشمان شما دچار اسیب جدی شود که قابل جبران هم نباشد.پس برای جلوگیری از اسیب به چشم بهتر است که از ماسک تمام صورت استفاده کنیم که کلیه نواحی صورت ما را بپوشاند و هیچ قسمتی بدون حفاظ و پوشش نباشد. همچنین توجه داشته باشید زمان هایی که مجبور هستید با گازهای پر خطر و سمی کار کنید باید حتما از ماسک تمام صورت استفاده نمایید.

  با توجه به ظاهری که ماسک شیمایی تمام صورت دارد به ان ماسک نظامی یا جنگی نیز گفته می شود. دلیل این نام گذاری برای این ماسک شیمیایی تشابه ظاهری ان می باشد. دو برند دراگر و هانیول از جمله برندهای بسیار محبوبی هستند که دست به تولید و طراحی این ماسک های شیمیایی تمام صورت زده اند.

   

  ماسک شیمیایی نیم صورت

  در مواردی که لازم است فقط دهان و بینی پوشانده شود شما می توانید از ماسک نیم صورت استفاده نمایید. ماسک نیم صورت به گونه ای طراحی شده است که فقط دهان و بینی شما را در برابر عوامل خطر می پوشاند و این گونه دیگر متوجه اسیب نخواهید شد. اما باید بدانید که ماسک های نیم صورت نیز دارای دو نوع تک فیلتر و دو فیلتر می باشند. نام های دیگری که برای ماسک شیمیایی نیم صورت وجود دارد شامل ماسک شیمیایی نیم فیس، ماسک فیلتردار یا کارتریج دار می باشد.

  اگر بخواهیم بگوییک که کدام نوع از ماسک شیمیایی بیشترین کاربرد را در صنایع دارد باید بگوییم که ماسک شیمیایی نیم صورت یا نیم فیس دارای بیشترین کاربرد در صنایع مختلف می باشد. برای نقاشی ساختمان و نقاشی خودرو هم از این ماسک استفاده خواهد شد. حتی ممکن است که در ارایشگاه هایی که کراتین مو را برای مشتریان خود انجام می دهند نیز اینماسک شیمیایی نیم صورت دیده شود. برندهای مختلفی نیز به تولید ان پرداخته اند که با شناخت ان ها می توانید یکی از ان ها را انتخاب نموده و خریداری نمایید.

  خرید ماسک شیمیایی تمام صورت
  خرید ماسک شیمیایی تمام صورت

  ماسک شیمیایی دو فیلتر north

  ماسک شیمیایی دو فیلتر north ماسک تمام صورتی می باشد که از دو فیلتر نیز برخوردار است. جنس این ماسک از مواد غیر حساسیت زا تشکیل شده است به گونه ای که با استفاده از ان دچار حساسیت نخواهید شد. این ماسک دارای یک طلق پلی کربنات می باشد که در برابر الاینده ها و دیگر ذرات سمی موجود در محیط مقاومت خواهد داشت و نخواهد گذاشت که این ذرات به حلق و بینی شما و یا حتی چشمانتان نفوذ کند.

  READ
  تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر

  استفاده از این ماسک دو فیلتر دار تمام صورت بسیار راحت بوده و به راحتی می توانید ان را بر روی صورت خود تنظیم نمایید. برند هانیول یکی از برندهای محبوبی می باشد که ماسک شیمیایی دو فیلتر نورث را طراحی و روانه بازار کرده است.

  ماسک تمام صورت از برند هانیول محبوب ترین برند موجود در بازار
  ماسک تمام صورت از برند هانیول محبوب ترین برند موجود در بازار

  ماسک شیمیایی 4 حالته

  هنگامی که با بخارات الی و معدنی سر و کار داشته باشید بهترین گزینه برای شما استفاده از ماسک شیمیایی 4 حالته می باشد. ماسک چهار حالته دارای چهار نوار مختلفی می باشد که ان ها قادر هستند تا گازها و بخارات سمی را فیلتر سازند.

  گازهای اسیدی، گازهای قلیایی و بخارات الی و معدنی به صورت کامل توسط این ماسک شیمیایی 4 حالته فیلتر خواهد شد و دیگر خطری شما را تهدید نخواهد کرد. جنس این ماسک شیمیایی از پلی پروپیلن می باشد. از کاربردهای دیگر این ماسک شیمایی این است که می تواند بوهای سمی و بد و ازار دهنده را نیز فیلتر سازد.

  استعلام و قیمت و خرید انواع ماسک شیمیایی فیلتر دار
  استعلام و قیمت و خرید انواع ماسک شیمیایی فیلتر دار

  ماسک شیمیایی 5 حالته

  یکی دیگر از ماسک های شیمیایی، ماسک شیمیایی 5 حالته می باشد که کاربردهای گسترده ای را نیز می توان برای ان نام برد. این ماسک 5 حالته یک فیلتر تنفسی شیمیایی ترکیبی محسوب می شود. که این ماسک شیمیایی 5 حالته می تواند چهار گروه از گازهای سمی موجود در هوا را به راحتی فیلتر کند و مانع از ورود ان ها به ناحیه تنفسی شما شود. می توانید از ماسک شیمیایی پنج حالته به همراه ماسک تمام صورت استفاده نمایید تا تاثیر دو چندانی داشته باشد.

  کاربرد ماسک شیمیایی

  کاربردهای بسیار زیادی برای ماسک های شیمیایی وجود دارد. به عنوان مثال در مصارف زیرزمینی و معدنی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در معادن و کارهای زیر زمینی احتمال وجود گازهای سمی بسیار زیاد است و بهتر است که در چنین مکان هایی با حفاظت کامل حاضر شویم. اگر تراکم گاز و بخارات سمی در یک مکان زیاد باشدهم لازم است که ماسک شیمیایی به همراه داشته باشید.

  در مواقعی که قرار است سمپاشی کنید استفاده از ماسک های شیمیایی بسیار ضرورت دارد. صنایع ذوب اهن و بسیاری از پروژه های عمرانی نیز از جمله موارد و موقعیت هایی محسوب می شود که استفاده از ماسک های شیمیایی از ضرورت خاصی برخوردار است.

  READ
  آشنایی با ابزار و تجهیزات ایمنی داربست
  ماسک های تنفسی کپسول دار
  ماسک های تنفسی کپسول دار

  ماسک های تنفسی کپسول دار

  شاید نام ماسک های تنفسی کپسول دار برایتان نا اشنا باشد. در این قسمت این ماسک را به شما معرفی خواهیم کرد. ماسک نام برده شده بیشتر برای اتش نشانان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. زیرا اتش نشان ها همواره در معرض الودگی ها و اسیب های مختلفی هستند. این ماسک های تنفسی کپسول دار برای یک مدت قابل استفاده هستند و بعد از مدتی استفاده قابلیت خود را از دست خواهند داد.

  چه موقعی می توان تشخیص داد که دیگر این ماسک کپسول دار قابل استفاده نمی باشد؟ پاسخ ان بسیار ساده است و شما هنگامی که بوی دود را از طریق ماسک خود متوجه شوید به این معنا است که دیگر ان ماسک قابلیت استفاده خود را از دست داده است و باید ماسک جدیدی را استفاده نمود.

  خرید انواع ماسک های شیمایی
  خرید انواع ماسک های شیمایی

  قیمت ماسک شیمیایی

  قیمت ماسک های شیمیایی با توجه به نوعشان متفاوت است و نمی توان یک قیمت یکسان را برای تمامی ماسک های شیمیایی معرفی کرد. پس بهترین کار این است که ابتدا از میان ماسک های شیمیایی موجود یکی از ان ها را با توجه به کاربردش انتخاب نمایید. سپس بعد از انتخاب ماسک شیمیایی مورد نظر خود به سایت ایمن ابزار فجر مراجعه نمایید و نام مورد نظر خود را در سایت وارد کنید در صورت موجود بودن ان محصول مشخصات کامل ان به همراه قیمت برای شما نمایان خواهد شد.

  پس سایت ایمن ابزار فجر یک سایت مناسب و معتبر برای خرید و استعلام گیری قیمت محصولات حفاظت فردی از جمله ماسک شیمیایی می باشد.

  معرفی تجهیزات ایمنی بسیار کارامد در حفظ سلامت فردی
  معرفی تجهیزات ایمنی بسیار کارامد در حفظ سلامت فردی

  کلام پایانی

  با توجه به اهمیت استفاده از ماسک های شیمیایی بهتر است که راجع به انواع ماسک های شیمیایی و کاربردهای مختلف ان اگاهی کاملی داشته باشیم تا این گونه بتوانیم مدل مناسب ان را برای خود خریداری نماییم.

  گازهای سمی و الایند ه ها بسیار خطر افرین هستند و اگر استفاده از ماسک های شیمیایی مختلف را جدی نگیرید ممکن است که درگیر اسیبات جدی شوید. پس بهتر است قبل از انجام هر کاری ابتدا وسایل حفاظت شخصی را برای خود اماده کنید و سپس با استفاده از این وسایل شخصی در مکان ها و موقعیت های مختلف و خطر ساز حضور پیدا کنید. استفاده زا ماسک شیمیایی نیز در موارد مختلفی کاربرد دارد و بسیار ضروری می باشد.

  تولید محتوا : آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *