تجهیزات ایمنی تراشکاری تجهیزات ایمنی جوشکاری دستکش دستکش جوشکاری

دستکش های مخصوص حرارت

 • دستکش های مخصوص حرارت دلیل نامگذاری و شهرتشان به دستکش جوشکاری این است که این دستکش‌ها عمدتا در صنایع جوشکاری استفاده می‌شوند.

  در کارهای صنعتی به دلیل کار با مواد مذاب و یا دما و حرارت به شدت بالا دست ‌ها اولین قسمتی از بدن می‌باشد که دچار سوختگی و آسیب می‌شود، در این صنایع انتخاب یک دستکش مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا در صورت استفاده نکردن از دستکش مناسب با آن کار خسارت‌های جبران ناپذیری را می‌تواند برای شما ایجاد کند، غالبا هنگام کار با دما و حرارت بالا از دستکش‌های مخصوص حرارت و جوشکاری که کف دوبل دارند، استفاده می‌شود.

  دستکش‌های مخصوص حرارت ساق بلند که از جنس نمد می‌باشند، در برابر گرما، حرارت و مواد مذاب به صورت چشمگیر مقاوم است و در مقابل خراش و سوختگی از دست‌ها محافظت می‌کند، علاوه براین نمد به کار رفته در دستکش‌های مخصوص حرارت ساق بلند از مقاومت بالا برخوردار می‌باشد و به آسانی سوراخ نمی‌شود و آسیب  نمی‌بیند و به راحتی می توانید زمان طولانی از دستکش‌ها استفاده کنید.

  دستکش های مخصوص حرارت
  دستکش های مخصوص حرارت

  خرید دستکش های مخصوص حرارت

  نمد به کار رفته در دستکش‌های مخصوص حرارت سبب می‌شود که دست در هنگام کار با دستکش‌ها عرق نکند و درون دستکش خیس نشود و فرد برای مدت طولانی بتواند با دستکش‌ها کار کند، دستکش‌های مخصوص حرارت همانطور که عایق حرارت هستند علاوه براین عایق سرما نیز هستند و در روز و فصل‌های سرد سال می‌توانید برای کار جوشکاری در فضای باز بدون احساس سرما از آن استفاده کنید.

  دوخت‌های به کار رفته در دستکش‌های مخصوص حرارت به صورت سیمی و دولایه هستند که موجب مقاومت بالای آن در برابر حرارت و دمای بالا می‌باشد و به آسانی نمی‌سوزند که این قابلیت و ویژگی ایمنی دست‌ها را بالا برده و موجب افزایش طول عمر دستکش‌ها می‌شود.

  READ
  خرید کفش پای آرا

  وزن دستکش‌های مخصوص حرارت

  طول دستکش های مخصوص حرارت با ساق بلند حدود ۳۵ سانتی‌متر می‌باشد، تا بالای مچ دست را را به راحتی پوشش می‌دهد و همین باعث می‌شود نقاطی از دست‌ها که به صورت مستقیم در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرند به آسانی پوشش داده شود و آسیب نبینند و یا دچار سوختگی نشوند.

  وزن تقریبی یک جفت دستکش ضد حرارت حدود 200 گرم می‌باشد که بسیار سبک هستند، هر دستکش وزن حدود ۱۰۰ گرم دارد که وزن کم آن سبب می‌شود افراد سریع خسته نشوند و برای مدت طولانی بتوانند از دستکش‌ها استفاده کنند.

  دستکش های مخصوص حرارت انعطاف بالایی دارند و کف دستکش دوخت‌هایی به کار برده شده است که این طراحی به گونه‌ای می‌باشد که مشکل لغزندگی اجسام در دست را به صورت کامل از بین می‌برد و به راحتی می‌توانید از دستکش ضد حرارت استفاده کنید.

  دستکش ضد حرارت برای جوشکاری آرگون، صنایع جوشکاری، کوره های پخت و پز، شیشه گری، صنایع ریخته گری و ذوب مواد معدنی مناسب می‌باشد.

  دستکش ضد حرارت باکیفیت
  دستکش ضد حرارت باکیفیت

  بهترین دستکش‌های مخصوص حرارت

  انواع مختلفی از دستکش‌های مقاوم در برابرحرارت برای صنایع خطرناک با حرارت بالا طراحی شده‌اند که موجب در امان نگهداشتن دست‌ها از حرارت بالا و آتش می‌باشند.

  چگونگی انتخاب دستکش مناسب

  یافتن دستکش های مخصوص حرارت کمی دشوار است که با دانستن نکات زیر به راحتی می‌توانید دستکش‌های مخصوص حرارت را انتخاب کنید.

  پیشنهاد می‌شود دستکش‌هایی که انتخاب می‌کنید این پنج معیار را داشته باشد تا بتوانید دستکشی با سطح ایمنی بالایی انتخاب کنید؛

  مقاومت در برابر حرارت

  انعطاف پذیری

  READ
  راهنمای خرید دستکش جوشکاری

  چنگش عالی

  دوام زیاد

  قیمت مناسب

  بهترین دستکش مقاوم به حرارت

  ✔ استانداردها : EN388 , EN420 , EN407

  ✔ مقاومت در برابر حرارت تا دمای 100 درجه سانتیگراد و مقاومت در برابر سوختگی

  دستکش‌های جوشکاری آرگون به صورت یکپارچه و یکدست از چرم نرم پوست بز تولید می‌شوند، چرم ویژه‌ای که در این دستکش بکار رفته برای کارهای ظریف و جوشکاری با گاز آرگون مناسب می‌باشد، استاندارد این دستکش‌ها بر اساس EN407 تولید شده است که نشان دهنده قدرت حفاظتی قابل قبول در برابر حرارت می‌باشد، این دستکش برای جوشکاری آرگون بیشترمورد استفاده قرار می‌گیرد و توصیه می‌شود از آن برای جوشکاری‌های با حرارت و دمای بالا استفاده نشود، این دستکش دوخت محکمی دارد و طراحی آن به گونه‌ای می‌باشد که موجب راحتی دست‌ها می‌باشد. دستکش‌های ساق بلند، با ساق‌های چرمی مقاوم، دارای حفاظت بیشتری هستند و بخشی از ساق دست با آن پوشش داده می‌شود.

  بهترین دستکش های مخصوص حرارت با نخ نسوز

  دستکش جوشکاری سیم دوز تمام دوبل FOX

  ✔ استانداردها : EN388 , EN420 , EN407

  ✔ مقاومت در برابر حرارت تا دمای 250 درجه سانتیگراد و جلوگیری از سوختگی

  ✔ طول دستکش: 30،35، 40 سانتی‌متر

  تمامی بخش‌های دستکش جوشکاری تمام دوبل FOX از اشبالت با ضخامت 1.2 الی 1.5 میلی متر و مرغوب در قسمت پشت، انگشتان و مچ، در ناحیه کف دست با ضخامت 2.2 الی 2.5 میلی‌متر تولید شده است، قسمت اتصال دو لایه چرمی در بخش کف دست دو یا سه بار با نخ‌های مقاوم که از الیاف کولار و استیل می‌باشند دوخته شده است، در همه مراحل دوخت از آستر نرم و لطیف استفاده شده است.

  READ
  راهنمای خرید کفش مخصوص جوشکاری

  با بکار گرفتن دولایه چرم در قسمت کف دست، باعث افزایش مقاومت آن در برابر اشیا تیز و برنده شده و مقاومت آن را در برابر حرارت بالا برده و از نفوذ قطرات جوش هنگام جوشکاری جلوگیری می‌کند، دستکش‌های تمام چرم کف دوبل در انواع جوشکاری‌های مقاومتی در صنایع خودرو سازس و هوا فضا بسیارکاربرد دارند.

  دستکش جوشکاری سیم دوز تمام دوبل FOX
  دستکش جوشکاری سیم دوز تمام دوبل FOX

  دستکش مقاوم به حرارت MaxiTherm

  دستکش های مخصوص حرارت مکسی ترم ATG

  ✔ استانداردها : EN388 , EN420 , EN407 , EN511

  ✔ مقاومت در برابر حرارت تا دمای 250 درجه سانتیگراد و مانع از سوختگی

  ✔ وجود الیاف پرزدار داخل دستکش برای گرم نگهداشتن دست‌ها در سرما

  دستکش MaxiTherm به دلیل توان حرارتی بالا به صورت اختصاصی جهت مقاومت در برابر انتقال و نفوذ حرارت و گرما تولید شده است، از این دستکش در محیط کاری تا دمای -10 درجه سانتی گراد می‌توان استفاده کرد، برای کار کردن با اجسام بسیار داغ بر اساس استاندارد EN407 تضمین شده، روکش این دستکش های مخصوص حرارت هنگام تماس با اجسام داغ تا 250 درجه سانتی گراد را مقاومت دارند.

  مکسی ترم جایگزین بسیار خوبی برای دستکش‌های چرمی ضد حرارت می‌باشد و کارآیی دست‌ها را هنگام جابه‌جا کردن جسم را کاهش نمی‌دهد و راحتی انگشتان دست را حفظ می‌کند، بدنه اصلی دستکش را یک لایه بافت ضخیم با جنس الیاف آکرلیک و پلی استر به صورت یکپارچه و بدون درز، تشکیل می‌دهد که روکش شده با نیم مواد ضخیم با لتکس و متخلخل می‌باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  jalili

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *