راهنمای خرید راهنمای خرید ماسک

تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر

 • امروز در کارخانه های صنعتی و تولیدی گاهاً به صورت مستقیم با گازهای شیمیایی خطرناک و سمی در ارتباط هستیم. بعضی از این گازها بسیار سمی و خطرناک هستند. در صورت ورود این گاز خطرناک به ارقام واقعی جبران ناپذیری آن را تهدید خواهد کرد. ممکن است اثرات این گاز ها حتی تا چندین سال از بین نرود. شما نسبت بخ فعالیت خود باید با آگاهی از تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر بهترین انتخاب را داشته باشید.

  اگر در این محیط های پرخطر از ماسک تنفسی با فیلتر شیمیایی استفاده نشود قطعا آسیب های مختلفی بدن را تهدید خواهد کرد. از جمله این ماسک های قبل استفاده در این مواقع ماسک تک فیلتر و دو فیلتر است. اما این ماسک ها با هم تفاوت هایی دارند. با ما همراه باشید تا تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر را با هم بررسی کنیم.

  اهمیت استفاده از ماسک فیلتر دار
  اهمیت استفاده از ماسک فیلتر دار

  تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر

  • در ماسک های تک فیلتر از یک فیلتر استفاده می شود. اما در ماسک های دو فیلتر معمولا از دوفیلتر استفاده می شود.
  • حجم فیلتراسیون ماسک های دو فیلتر معمولا بسیار بالاتر است.
  • به دلیل تسویه بیشتر ماسک های دو فیلتر در آزمایشگاه ها بیشتر از آن ها استفاده می شود.
  • از ماسک تک فیلتر معمولاً در هنگام جوشکاری، تراشکاری و…استفاده می شود.
  • در ماسک های دو فیلتر می توان از دو فیلتر با ویژگی های متفاوت استفاده کرد.
  • معمولا طول عمر این محصولات به محیطی که در آن جا مشغول هستید بستگی دارد. قطعا محیطی که آلودگی بیشتر است زودتر ماسک یا فیلتر ها باید تعویض شوند.
  READ
  خرید انواع ماسک شیمیایی
  تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر
  تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر

  ساختار ماسک فیلتر دار

  بیشتر از این ماسک ها در مکان های عمومی و کارگاه های صنعتی و….استفاده می شود. ساختار ماسک های فیلتر دار به صورت چند لایه است.  این لایه ها از الیاف نانو تشکیل شده اند. الیاف موجود در این ماسک ها به دلیل داشتن روزنه های خیلی ریز از عبور هوا جلوگیری می کنند. در این ماسک ها فیلتر تنها راه تنفس درون محفظه ماسک است. فیلتر نیز از چند لایه محافظتی تشکیل شده که در هنگام دم بازدم به راحتی می تواند هوا را رد و بدل کند.

  موارد استفاده از ماسک های تک فیلتر و دو فیلتر

  ماسک های تک فیلتر و دو فیلتر معمولاً در مواردی کاربرد دارند. با دانستن این موارد قطعا می توان عملکرد و استفاده بهتری از این ماسک ها کنید.  با توجه به زیاد بودن این زمینه ها  اکنون به چند مورد آن می پردازیم.

  موارد استفاده از ماسک های تک فیلتر و دو فیلتر
  موارد استفاده از ماسک های تک فیلتر و دو فیلتر

  رنگ کاری

  رنگ کاری از جمله مشاغلی است که دامنه خیلی وسیعی دارد. در این حرفه افراد معمولا با انواع مواد شیمیایی و نانو ذرات  در رنگ ها وجود دارند در ارتباط هستند. این مواد شیمیایی و ذرات در طولانی مدت ممکن است اثرات مخربی بر روی بدن بگذارند. پس لازم است که در این شغل حتماً از وسایل و تجهیزات ایمنی درجه یک استفاده کرد. یکی از وسایلی که به حد چشمگیری می توان از صدمات و ورود مواد شیمیایی موجود در رنگ ها به بدن جلوگیری کند ماسک ها هستند.

  ماسک تک فیلتر و دو فیلتر در این صنعت بسیار کاربرد دارد. بسته به حجم کار و سلیقه خود می توانید از نوع تک فیلتر یا دو فیلتر آن استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید از ماسک های که فیلتر آنها قابل تعویض است بهره بگیرید.

  READ
  خرید آینه های محدب خیابانی
  ماسک دو فیلتر
  ماسک دو فیلتر

  ماسک شیمیایی

  در بعضی حرفه ها اشخاص به صورت مستقیم در طول روز با انواع مواد شیمیایی سروکار دارند. معمولاً این افراد را خطرات متنوع و گوناگونی درگیر می کند. بر همین اساس برای جلوگیری از خطرات و صدمات احتمالی باید از ماسک های باکیفیت بهره بگیرند. در این موارد ماسک های تک فیلتر و دو فیلتر کاربرد دارد. بهتر است از ماسک های مخصوص این حرفه  بهره بگیرند. در ماسک های مخصوص امکان تعویض سوپاپ و فیلترها وجود دارد.

  جوشکاری

  جوشکاری از جمله شغل های بسیار پر خطر است.  در این شغل اشعه و گاز های مختلفی تولید می شود.  پس برای حفاظت از بدن ضروری است که از ماسک های فیلتردار استفاده کنید. ماسک تک فیلتر و دو فیلتر در این صنعت بسیار پرمتقاضی و پربازده هستند. قطعاً هرچه از ماسک های   مرغوب تری در این صنعت پرخطر به نهره بگیرید صدمات کمتری بدن شما متحمل خواهد شد.

  اهمیت ماسک فیلتر دار
  اهمیت ماسک فیلتر دار

  سخن پایانی

  اگر شما نیز شغل پرخطری دارید که با انواع آلودگی و مواد شیمیایی در ارتباط هستید، از ماسک های تک فیلتر و دو فیلتر استفاده کنید. البته استفاده از این محصولات فقط مختص به صنایع و شغل ها نیستند. بلکه ممکن است حتی در محیطی قرار داشته باشید که آلودگی زیادی داشته باشد. در این مواقع نیز می توانید از این محصولات بهره بگیرید.  اما نکته حائز اهمیت  این است که، این محصولات را از کجا تهیه کنیم.  از جمله مجموعه هایی که سال هاست به فروش انواع ماسک تک  فیلتر و دو فیلتر با کیفیت  مشغول است  می توان به ایمن ابزار فجر اشاره کرد. شما می توانید این محصولات را با قیمت مناسب از این مجموعه خریداری کنید.

  READ
  راهنمای خرید ماسک جوش کاری دوو

  تولید محتوا توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *