تجهیزات ایمنی جوشکاری راهنمای خرید راهنمای خرید ماسک ماسک جوشکاری

راهنمای خرید کلاه ماسک جوشکاری

 • جوشکاری جزو پرخطرترین شغل های دنیا است. استفاده از وسایل ایمنی در این شغل بسیار ضروری است. کلاه ماسک جوشکاری از جمله ضروری ترین تجهیزاتی است که در این شغل باید مورد استفاده قرار گیرد. در صورت استفاده نکردن از این تجهیزات قطعاً ضرر های غیرقابل جبرانی را متحمل خواهید شد. قبل از استفاده از این محصول باید اطلاعات دقیقی از آن به دست آورید. با ما همراه باشید تا این محصول را به طور کامل برای شما بررسی کنیم.

   

  کلاه ماسک جوشکاری
  کلاه ماسک جوشکاری

  معرفی کلاه ماسک جوشکاری

  شاید شما  هنوز به طور دقیق نمی  دانید که کلاه ماسک جوشکاری چیست؟ در واقع همان کلاه هایی که توسط جوشکارها در حین کار استفاده می شود کلاه ماسک جوشکاری می گویند. بیشتر از این محصول برای جوشکاری با قوس الکتریکی، جوشکاری قوس الکتریکی با گاز تگستن و… کاربرد دارد. بیشترین این محصولات دارای پنجره کوچکی هستند که جوشکار از طریق آن می تواند کار خود را ببیند. در اکثر کلاه های جوشکاری پنجره های شیشه ای رنگ و تیره و یا فیلتری با چگالی متغیر طراحی شده است.

   

   

  اهمیت کلاه ماسک جوشکاری
  اهمیت کلاه ماسک جوشکاری

  اهمیت کلاه ماسک جوشکاری

  در هنگام جوشکاری ممکن است آسیب هایی به فرد وارد شود. یکی از قسمت هایی که بسیار در معرض آسیب قرار دارند چشم ها هستند. برق زدگی چشم ها یکی از آسیب های شایعی است که متوجه جوشکاران است. پس لازم است که از کدام ماسک جوشکاری استفاده کنند تا خطری چشم ها را تهدید نکند. در برق زدگی چشم قرنیه چشم ها ملتهب و متورم می شود. دیگر آسیب احتمالی که در صورت عدم استفاده از کلاه ماسک جوشکاری بسیار دیده می شود سوختن شبکه چشم است.

  READ
  تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر

  سوختن شبکه چشم نابینایی را در پی دارد. بسیاری از مشکلات چشم جوشکاران از در معرض قرار گرفتن چشم در برابر اشعه جوشکاری نشئت می گیرد. علاوه بر چشم پوست صورت نیز در صورت عدم استفاده از کلاه ماسک جوشکاری آسیب می بیند. در قدیم تجهیزات ایمنی مناسبی برای جوشکار ها نبوده است. اما امروزه با پیشرفت علم و فناوری تجهیزات بسیار گسترده و با کیفیتی برای بالا بردن امنیت جوشکار ها طراحی شده که مورد استقبال آن ها قرار گرفته است.

  مراقبت از پوست با کلاه ماسک جوشکاری
  مراقبت از پوست با کلاه ماسک جوشکاری

  خطرات احتمالی عدم استفاده از کلاه ماسک جوشکاری

  اگر افرادی که جوشکاری می کنند از کلاه ماسک استفاده نکند خطرات بسیاری آن ها را تهدید خواهد کرد. به دلیل زیاد بودن این خطرات قادر می گفتن همه آن ها نیستیم پس مهم ترین آنها می پردازیم. سر و گردن نیز علاوه بر چشم ها در معرض مواد مذاب جوشکاری قرار دارند. این محصول از سر و گردن نیز مانند چشم ها محافظت می  کند. استفاده از کلاه ماسک جوشکاری احتمال مبتلا شدن به عارضه هایی مانند آب مروارید مشکلات بینایی را واحد قابل توجهی کاهش می دهد.

  با توجه به اینکه جوشکارها در معرض مستقیم گرما قرار دارند. در صورت استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی باکیفیت و خوب احتمال سوختگی ابرو و تاول های پوستی در آن ها شدت می گیرد. قطعاً برخورد این مواد مذاب با پوست ضررات غیر قابل جبرانی را برای شما به همراه خواهد داشت. با توجه به این موارد افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند استفاده از یک کلاه ماسک جوشکاری برای آن ها بسیار پر اهمیت است.

  READ
  خرید کفش پای آرا
  عملکرد کلاه ماسک جوشکاری
  عملکرد کلاه ماسک جوشکاری

  عملکرد کلاه ماسک جوشکاری

  این محصول انواع مختلفی دارد.  اما می توان گفت عملکرد اکثر آن ها مشابه است. معمولا جوشکاری آهن موجب تولید دو نوع از امواج رادیویی خواهد شد. یکی از این امواج امواجUV  است. این موج در نور خورشید نیز قرار دارد.  امواج دیگری که در جوشکاری وجود دارد اشعه مادون قرمز است. تحقیقات نشان داده در معرض قرار گرفتن طولانی مدت در برابر اشعه امواجUV  احتمال بروز سرطان پوست را چندین برابر خواهد کرد.

  اشعه مادون قرمز نیز سبب بروز مشکلات داخلی می شود. کلاه ماسک جوشکاری جرقه های ایجاد شده از کار جوش کاری را با استفاده از طلق به کار برده در آن فیلتر می کند. ساختن این طلق به گونه ای است که اشعه های UV  و مادون قرمز را نیز فیلتر می کند. نوع اتوماتیک کلاه ماسک جوشکاری به طور خودکار جرقه ها و اشعه های نور را تشخیص می دهد.

  انواع کلاه ماسک جوشکاری

  • کلاه ماسک جوشکاری دستی

  کلاه ماسک جوشکاری دستی ساده ترین نوع کلاه ماسک است.  جوشکار باید دائماً  هنگام کار کردن  آن را در دست  مقابل چشمان خود نگه دارد. استفاده طولانی مدت از این محصول باعث خستگی زیادی خواهد شد. بر همین مبنا اصلاً توصیه نمی شود.

  • کلاه ماسک جوشکاری اتوماتیک

  کلاه ماسک جوشکاری اتوماتیک برای تنظیم آن نیازی به دخالت دست جوشکار نیست.  این کلاه  با شناسایی خودکار نور قوس الکتریکی، طلق آن تیره می شود و کار محافظت صورت می گیرد.

  انواع کلاه ماسک جوشکاری
  انواع کلاه ماسک جوشکاری

  سخن پایانی

  کلاه ماسک جوشکاری یکی از ضروری ترین تجهیزات جوشکاری به حساب می آید. قطعاً جوش کاران بدون این محصول قادر به انجام امور خود نیستند. اما نکته حائز اهمیت این است که، این محصول را از مرکز معتبر و با کیفیت بالا خریداری کنید.  از جمله مجموعه هایی که شما می توانید انواع کلاه ماسک جوشکاری را از آن را تهیه کنید می توان به ایمن ابزار فجر اشاره کرد. لازم به ذکر است اگر هرگونه سوالی در مورد خرید این  محصول داشتید می توانید با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید. کارشناسان این مجموعه  بهترین راهنمایی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

  READ
  تجهیزات ایمنی کار در کشتارگاه

  تولید محتوا توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *