راهنمای خرید راهنمای خرید ماسک ماسک مناسب سیلیس

ماسک های مناسب برای کار با سیلیس

 • سیلیس یکی از ذرات  پرخطر است که کاربرد آن بیشتر در صنایع شیشه، ریخته گری، ساختمان ها، صنایع شیمیایی و سرامیکی است. برای ایمنی خود باید حتما در مجاورت این ماده از ماسک های مناسب برای کار با سیلیس استفاده نمایید. افرادی که در این بخش از حوزه ی کاری فعالیت دارند و یا شغل آنها در این زمینه می باشد به طور حتم از کاربرد این مواد یا ماده که همان سیلیس می باشد اطلاع دارند که ترکیبی از خاک، گرانیت، شن و چند نوع دیگر از موادهای معدنی هست.

  بنابراین ذرات سیلیس خیلی راحت به دستگاه تنفسی ما وارد می شوند و واقعا باعث یک دردسر بزرگ برای ما می شوند. تنفس کردن ذرات سیلیس هر سال جان حداقل ۱۰۰ هزار کارگر را به خطر می اندازند و باعث ابتلای آنها به بیماری های سیلیکوزیس می شوند و هم چنین این بیماری در بدترین شرایط خود باعث ناتوانی و مرگ فرد مبتلا شده به این بیماری می شود. این نوع ذرات از طریق تنفس به ریه ها وارد شده و به بافت ریه آسیب وارد می کند و در آخر باعث می شود که ریه توانایی خود را برای جذب اکسیژن از دست بدهد.

  ماسک های مناسب برای کار با سیلیس
  ماسک های مناسب برای کار با سیلیس

  این بیماری که بر اثر تنفس ذرات سیلیس در انواع محیط های کاری وجود دارد هیچ نوع درمانی ندارد. پس برای این که از مبتلا شدن به این بیماری خطرناک جلوگیری کنید باید در محیط کار خود از ماسک مناسب برای کار با سیلیس استفاده کنید، زیرا ماسک باعث می شود که دیگر از راه تنفس دیگر به ریه های شما کارگران عزیز وارد نمی شود و می توانید با استفاده از یکی از ماسک های معرفی شده در این مقاله با امنیت کامل به کار خود مشغول شوید.

  READ
  راهنمای خرید ماسک جوش کاری دوو

  انواع ماسک های مناسب برای کار با سیلیس

  • ماسک تنفسی FFP2

  این نوع ماسک یکی از بهترین ماسک های مناسب برای کار با سیلیس می باشد که مقاومت بالایی در برابر گرد و غبارهای سمی، گرد و غبارهای مرطوب، غبارهای روغنی و انواع فیبرها دارد.

  • ماسک تنفسی N95

  این نوع ماسک به عنوان حفاظت تنفسی طراحی و تولید شده است و یک فیلتراسیون مناسب برای مقابله با ذرات سیلیس دارد و باید در زمان استفاده از این ماسک تنفسی به گواهی تاییدیه آن دقت داشته باشید. این نوع ماسک تنها عیبی که دارد این است که نمی تواند به خوبی غبارهای روغنی یا آلاینده های روغنی را فیلتر کند.

  انواع ماسک های مناسب برای کار با سیلیس
  انواع ماسک های مناسب برای کار با سیلیس
  • ماسک تنفسی کارتریج دار

  این ماسک یک کارتریج که همان فیلتر هم می باشد را بر روی خود دارد که می تواند خیلی راحت تمام گازهای شیمیایی و ذرات سیلیس را فیلتر کند. این نوع ماسک را باید هر چند وقت یک بار تعویض کرد و یا در هر زمان ماسک کارتریج شما پاره و خاک گرفته باشد و یا هر نوع آسیب دیگری دیده باشد را در کمترین زمان تعویض و از یک ماسک جدید و تازه استفاده کنید، زیرا ماسک آسیب دیده در تنفس شما مشکل ایجاد می کند و باعث می شود که ذرات سیلیس را فیلتر نکند.

  • ماسک تنفسی N99

  این نوع ماسک هم مانند سه نوع ماسک معرفی شده مناسب برای کار با سیلیس می باشد و این توانایی را دارد که تا ۹۹ درصد ذرت سیلیس و سایر آلاینده ها به راحتی فیلتر کند و مانند ماسک N95  آلاینده های روغنی را به آسانی فیلتر کند ولی باز هم مانند سه نوع ماسک بالا کیفیت بالایی دارد و می تواند ذرات کوچکتر را هم فیلتر کند.

  READ
  راهنمای خرید کلاه ماسک جوشکاری
  خرید ماسک مناسب برای کار سیلیس
  خرید ماسک مناسب برای کار سیلیس

  خرید ماسک مناسب برای کار سیلیس

  برای خرید هر کدام از ماسک های بابا می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی ایمن ابزار فجر خرید خود را انجام دهید زیرا این فروشگاه یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین می باشد که جزء معتبرترین سایت های شناخته شده می باشد که تمام محصولات خود را از جمله ماسک های مناسب برای کار با سیلیس را با بالاترین کیفیت و قیمت خیلی مناسب نسبت به سایت های دیگر به شما ارائه می دهد.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *