تجهیزات ایمنی جوشکاری راهنمای خرید

هر آنچه که باید درباره ماسک جوشکاری ساده بدانید

 • ماسک جوشکاری ساده یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده و اصلی است که در جوشکاری استفاده می شود. چرا که جوشکاری یکی از مشاغل خطرناک است و برای مراقبت از سلامتی، استفاده از کلاه ایمنی برای این افراد ضروری است. این روزها، به ندرت می  توان فردی را دید که از این کلاه ها استفاده نمی  کند.

  این کلاه  ها و ماسک  ها از چشم، صورت و گردن فرد محافظت می  کنند. در واقع، آنها از شما در برابر هرگونه سوختگی، پاشیدن، اشعه ماوراء بنفش، مادون قرمز و گرما محافظت می کنند. در ادامه این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با ماسک جوشکاری ساده بیشتر آشنا کنیم و کاربرد آن را نیز شرح دهیم.

  هر آنچه که باید درباره ماسک جوشکاری ساده بدانید
  هر آنچه که باید درباره ماسک جوشکاری ساده بدانید

  ماسک جوشکاری ساده چیست؟

  اگر نمی دانید که ماسک جوشکاری ساده چیست و چه استفاده ای دارد لازم است بدانید که آن ها کلاه  های ثابتی هستند که جوش کارها در حین کار بر سر می  گذارند. گاهی اوقات از این کلاه ایمنی در سرتاسر اتصال جرقه، اتصال قوس با گاز محافظ، اتصال جرقه با گاز فلزی و غیره استفاده می  شود.

  هر ماسک حاوی یک پنجره کوچک از طریق عملکرد شخصی است. در بیشتر انواع ماسک  های جوشکاری، این پنجره از شیشه  های رنگی و تیره یا فیلتری با چگالی متغیر تشکیل شده است. در هر صورت، عامل حیاتی در مورد این کلاه ها استفاده قطعی از آنهاست.

  چرا استفاده از ماسک جوشکاری حائز اهمیت است؟

  شوک الکتریکی به چشم ها یکی از خطراتی است که شما به سادگی می توانید در طول کار جوشکاری با آن مواجه شوید. بنابراین، یکی از توضیح ها درباره اهمیت استفاده از ماسک جوشکاری ساده این موضوع است. ممکن است روبور روشی باشد که در طی آن لایه بافتی چشم شما ملتهب و متورم می  شود. همچنین، یکی از خطرات مخالف این کار، سوختن غشاء است.

  READ
  تفاوت ماسک تک فیلتر و دو فیلتر
  چرا استفاده از ماسک جوشکاری حائز اهمیت است؟
  چرا استفاده از ماسک جوشکاری حائز اهمیت است؟

  اگر از کلاه ایمنی استفاده نمی  کنید و از این عارضه رنج می برید، نقص بینایی شما مطمئن خواهد بود! همه این مشکلات، ناشی از قرار گرفتن چشم در معرض تشعشعات اتصال دهنده است. از سوی دیگر، علاوه بر چشمانتان، پوست صورتتان نیز ممکن است دچار سوختگی شود و موجب آسیب جدی گردد. به همین جهت استفاده از ماسک جوشکاری جزو اصلی ترین ملزومات جوشکاری است.

  در گذشته استفاده از ماسک جوشکاری رواج نداشت اما با گذشت زمان، افرادی که در زمینه جوشکاری بودند اهمیت سلامت چشم، صورت و گردن را بسیار درک کردند و به فکر استفاده از دستگاهی افتادند که از آنها در برابر این خطرات محافظت کند. ماسک جوشکاری ساده با قیمت به صرفه می تواند سلامت شما را تعیین کند.

  نکات مهم در خرید ماسک جوشکاری
  نکات مهم در خرید ماسک جوشکاری

  نکات مهم در خرید ماسک

  قیمت: ماسک کلاهی جوشکاری قیمت بیشتری را نسبت به مدل  های دستی و ساده دارند و مدل  های خودکار یا به عبارتی دیگر اتوماتیک ارزش بیشتری را نسبت به 2 نوع دیگر دارند. به علاوه، نوع برند در ارزش آن نیز مؤثر است.

  وزن: ماسک جوشکاری باید سبک وزن باشد و از خستگی صنعتگر اجتناب شود.

  زمان تأخیر: رابطه بزرگی واکنش ماسک ها به پرتوها در چندین مدل کاملاً متفاوت است. ماسکی مناسب می باشد که وزن سبک و تشعشع در 1 ثانیه اما در صفر واکنش نشان دهد.

  زاویه دید کاربر:  کلاه های جوشکاری دارای پنجره های نمایان هستند. این پنجره ها زاویه دید کاربر را افزایش می دهند. در واقع، این پنجره ها به گونه ای تنظیم می شوند که هر فضای دید به وسیله آن ها روشن تر یا تاریک تر شود. البته  ر ماسک های جوشکاری ساده خود کاربر می تواند دید خود را تنظیم کند.

  READ
  راهنمای خرید ماسک جوش کاری دوو
  خرید انواع ماسک جوشکاری ساده
  خرید انواع ماسک جوشکاری ساده

  نوع طراحی: ماسک های جوشکاری ساده باید طوری طراحی و ساخته شوند که گرما، رطوبت و بخارات موجود در آن کاهش یابند و از عرق کردن سر جوشکار جلوگیری کنند. حتما در هنگام خرید به این مورد توجه کنید تا ماسکی مناسب تهیه کنید.

  مواد: به علاوه باید روی پارچه بدنه ماسک تمرکز کنید. به طور معمول، مدل های فلزی وزن زیادی دارند و ممکن است برای کار طولانی مدت آزار دهنده باشند!

  گارانتی و خدمات پس از فروش: این مورد حتی می تواند پس از دریافت مورد بررسی قرار گیرد.

  سخن پایانی

  ماسک های جوشکاری ساده نوعی از کلاه ایمنی هستند که به صنعتگر این امکان را می دهند تا همیشه از یک دست برای حمل آن جلوتر از چشم استفاده کند. استفاده از ماسک جوشکاری ساده برای کارهای طولانی مدت پیشنهاد نمی شود. اما لازم است بدانید که این نوع ماسک ها از قیمت مقرون به صرفه ای برخودار هستند.

  جهت مشورت در مورد خرید ماسک جوشکاری و سایر تجهیزات دیگر با ما در ارتباط باشید.

  خرید انواع ماسک جوشکاری ساده از مجموعه ایمن ابزار فجر خریداری نمایید تا بهترین قیمت و کیفیت را تجربه نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *