لباس کار

تولیدی لباس کار

 • تولیدی لباس کار، انواع لباس کار را به تعداد بسیار زیادی تولید می کند. لباس کار همان طور که از اسم آن پیدا است، لباسی است که فرد زمان کار کردن آن را می پوشد. همه افراد در زمان کار و فعالیت باید لباس مناسب داشته باشند. لباس کار باید متناسب با شرایط کاری فرد باشد. زیرا لباس به عنوان یک محافظ برای انسان است. تولیدی های لباس کار به طور عمده لباس های مربوط به یک محیط کاری را تولید می کنند. این تولیدی ها اغلب اوقات از کارخانه ها یا شرکت ها سفارش دریافت می کنند و به تعداد کارکنان آن شرکت یا کارخانه لباس ها را تهیه می کنند.

  همان طور که اشاره کردیم لباس کار باید متناسب با محیط کار باشد. برای مثال لباس کار افرادی که مشغول به جوشکاری هستند، با افرادی که مواد غذایی بسته بندی می کنند از لحاظ جنس و کیفیت پارچه بسیار متفاوت است. در برخی از ادارات نیز برای بر قراری نظم و  هماهنگی بین کارکنان، همه افراد موظف هستند که از لباس یک رنگ استفاده نمایند. در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با عملکرد تولیدی لباس کار آشنا کنیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

  تولیدی های لباس کار به طور عمده
  تولیدی های لباس کار به طور عمده

   

  در تولیدی لباس کار به چه نکاتی باید توجه شود؟

  لباس کار ها به دلیل اینکه یکی از وسایل محافظتی در محیط کار محسوب می شوند، باید یکسری ویژگی ها داشته باشند تا بتوانند جلوی آسیب های احتمالی در محیط کار را بگیرند. افرادی که در تولیدی لباس کار، کار می کنند، باید هنگام دوخت لباس های کار به این ویژگی ها توجه داشته باشند. در ادامه نکات مهم در دوخت لباس کار را بررسی خواهیم کرد.

  لباس کار باید ایمن باشد

  منظور از ایمن بودن لباس کار این است، که فرد با پوشیدن لباس کار از آسی های احتمالی که در محیط کار ممکن است برایش اتفاق بیوفتد در امان بماند. برای دوخت لباس کار ایمن باید یکسری نکات مهم رعایت شود. این نکات عبارتند از:

  • لباس کار حتما باید اندازه تن افراد باشد. لباس نباید خیلی تنگ یا گشاد باشد.
  • لباس کار افرادی که با دستگاه و ماشین کار می کنند، باید کاملا پوشید و اندازه تن فرد باشد. همچنین باید فاقد زنجیر، کمر و.. باشد.
  • اگر کارکنان در هنگام کار نیاز داشته باشند به طور مدام آستین لباس خود را بالا بزنند باید لباس آنها آستین کوتاه دوخته شود.
  • لباس کار افرادی که در محیط های کار می کنند که دارای گرد غبار یا مواد شیمیایی خطر ناک است، باید بدون جیب و چین دوخته شوند.
  • لباس کار، افرادی که با مواد اسیدی و رادیو اکتیو سرو کار دارند، باید به صورت پوشیده باشد و جنس آنها نیز از مواد خاصی باشد که غیر قابل نفوذ باشند.
  • لباس کار افرادی که در محیط های خطرناک کار می کنند که احتمال آتش سوزی در آنجا زیاد است، باید به صورت یکپارچه و از پارچه نسوز دوخته شود.
  • لباس کار باید ایمن باشد
   لباس کار باید ایمن باشد

  جنس لباس کار باید مناسب با محیط کار باشد

  یکی از نکات بسیار مهم که تولیدی های لباس کار باید به آن توجه داشته باشند، جنس لباس کار است. جنس لباس کار باید متناسب با شرایط محیطی لباس کار باشد. در انتخاب جنس لباس کار باید به نکات زیر توجه شود.

  • جنس لباس ار افراد با توجه به فصول سال باید انتخاب شود.
  • برای مقاومت بیشتر لباس کار می توان از پارچه های مقاوم که دارای دو تار و یک پود هستند استفاده شود.
  • لباس افرادی که بیشتر اوقات در معرض حرارت هستند مانند جوشکار ها باید از پارچه ای با 90 درصد پنبه استفاده شود.
  • در دوخت لباس کار باید از پارچه های استفاده شود که هنگام شستشو رنگ یا سایز آنها تغییر نکند.
  جنس لباس کار باید مناسب با محیط کار باشد
  جنس لباس کار باید مناسب با محیط کار باشد

  پیش بند های محافظتی مناسب

  پیش بند ها یکی از اجزای مهم لباس کار محسوب می شوندو در تولیدی لباس کار در دوخت پیش بند ها به موارد مهمی توجه شود. از پیش بند ها برای محافظ از بدن و همچنین جلوگیری از کثیف شدن لباس کار استفاده می شود. جنس پیش بند ها باید متناسب با شرایط محیط کار باشد. همچنین اندازه پیش بند باید متناسب با قد افراد دوخته شود اندازه پیش بند نباید خیلی کوتاه و نه خیلی بلند باشد. علاوه براین پیش بند ها باید داری بند های محکم و با دوامی باشند تا در حین کار پاره نشوند. لباس افرادی که با ماشین آلات سرو کار دارند نباید شامل پیش بند باشد.

  پیش بند افرادی که با آتش سرو کار دارند باید به گونه ای باشد که تمام قسمت جلوی افراد را بپوشاند و همچنین جنس آن باید از پارچه های ضد حریق باشد. در صورت لزوم پیش بند ها دارای جیب های با اندازه مناسب باشند، تا افراد بتوانند لوازم ضروری خود را در آن قرار دهند. جنس پیش بند افرادی که با مواد اسیدی سرو کار دارند باید از جنس لاستیک باشد تا از آسیب به بدن افراد جلوگیری نماید.

  رنگ لباس کار باید مناسب باشد

  رنگ لباس کار یکی از فاکتورهای مهم در تولید لباس کار، است که حتما باید در تولیدی لباس کار به آن توجه کنند. رنگ لباس کار به این دلیل مهم است، که باعث می شود فرد در هر شرایطی دیده شود و از آسیب ناشی از برخورد و ضربه جلوگیری می کند. رنگ لباس کار با توجه به محیط کار و شرایط کاری انتخاب می شود. لازم به ذکر است، که رنگ لباس کار باید به گونه ای باشد که در هنگام شب و در هر شرایط آب و هوایی دیده شود.

  رنگ لباس کار باید مناسب باشد
  رنگ لباس کار باید مناسب باشد

  دوخت لباس ها باید مقاوم باشد

  یکی از نکات بسیار مهم در دوخت لباس کار، که تولیدی لباس کار باید به ان توجه ویژه داشته باشد، دوخت لباس کار است. اگر تمامی نکات گفته شده برای تولید لباس کار رعایت شود، اما لباس کار دوخت مناسبی نداشته باشد، لباس کار مناسب نخواهد بود. به همین دلیل در دوخت لباس کار باید دقت زیادی به کار رود. دوخت لباس کار باید به گونه ای، باشد که امکان باز شدن دوخت در حین کار وجود نداشته باشد.

  در قسمت های حساس لباس از چند لایه دوخت استفاده شود. دوخت به گونه ای باشد که هنگام پوشیدن باعث اذیت فرد نشود. دوخت با نخ های با کیفیت و مقاوم انجام شود. در دوخت دکمه ها یا زیپ لباس دقت کافی شود تا دکمه یا ژیپ لباس کار در حین کار کند یا خراب نشود.

  دوخت لباس ها باید مقاوم باشد
  دوخت لباس ها باید مقاوم باشد

  تولیدی لباس کار باید به چه نکاتی هنگام تحویل سفارش توجه کند؟

  معمولا تولیدی های لباس کار، از کارخانه ها یا شرکت های که داری کارکنان هستند سفارش دوخت لباس کار تحویل می گیرند. به همین دلیل لازم است، تا در هنگام تحویل سفارش به نکات مهمی توجه داشته باشند تا بتوانند کار خود را به خوبی و بدون ایراد انجام دهند. این نکات مهم عبارتند از:

  • هنگام تحویل سفارش اندازه دقیق همه کارکنان را از کارفرما تحویل بگیرید.
  • از شرایط محیط کار آنها سوال بپرسد تا بتوانید متناسب با محیط پارچه مناسب انتخاب نمایید.
  • تعداد دقیق لباس کار را از آنها بپرسید.
  • زمان دقیق تحویل سفارش را حتما بپرسید و آن را یاد داشت کنید.
  • رنگ پارچه را از کارفرما بپرسید.
  • از کار فرمان در مورد شکل ظاهری لباس ها سوال بپرسید و با توجه به نظر او لباس کار ها را آماده کنید.
  • در مورد قیمت لباس کارها با کارفرما صحبت کنید.
  • خرید لباس کار مستقیم از تولیدی

  • جهت خرید مستقیم انواع لباس کار دررنگ و مدل های مختلف با نام و یا لوگو مجموعه، در کوتاه ترین زمان با ما در ارتباط باشید.

  • تولید محتوا: کانون بلیغاتی فرمو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  READ
  خرید مستقیم انواع لباس کار پاییز و زمستان + 4 نکته مهم هنگام خرید

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *