تجهیزات ایمنی جوشکاری راهنمای خرید

راهنمای خرید کفش مخصوص جوشکاری

 • پوشیدن کفش درست در شغل هایی که احتیاج به ایمنی است بسیار لازم و ضروری است با پوشیدن کفش مخصوص جوشکاری و بوت ایمنی می توانیم از صدمه دیدگی پا جلوگیری کنیم و مکان کار بهتر و امن تری را ایجاد نمایید البته در حال حاضر افراد از این واقعیت گذشته و به دنبال کفش های ارزان قیمت و با کیفیت پایین تر هستند زیرا می گویند کفش های ایمنی بسیار گران است با این حال تولیدکنندگان کفش هایی را طراحی و تولید کرده اند که بسیار مقرون به صرفه و به خوبی از پای شما در برابر آسیب ها جلوگیری می کند.

  در حال حاضر اکثر شرکت ها به محیط کاری با ایمنی نیازمند هستند .به خاطر همین شرکت ها باید تمام ضوابط را رعایت کنند که احتیاج به کفشهای ایمنی است در هنگام خرید هر کالایی، به خصوص کفش مخصوص جوشکاری باید اطلاعاتی را از آن محصول داشته باشیم همه کفش های ایمنی که در بازار وجود دارند مناسب کار جوشکاری نمیباشد.

  راهنمای خرید کفش مخصوص جوشکاری
  راهنمای خرید کفش مخصوص جوشکاری

  زیرا جنس این کفش ها باید خاص باشد یعنی طوری باشد که پا در مقابل براده های آهن و وسایل سنگینی که جابجا می شود آسیبی نبیند در این مقاله می خواهیم بهترین کفش مخصوص جوشکاری از برند های خوب بازار همراه با قیمت مناسب در بازار که دارای زیره های پلی اورتان و سرپنجه فولادی است بپردازیم تا از صدمه دیدن پا در مقابل اجسام سنگین و براده های آن محافظت کند.

  مشخصات کفش مخصوص جوشکاری

   راحتی پا

  کفش های جوشکاری باید بسیار راحت و خوش پا باشند بخصوص اگر باید در تمام طول روز کفش پا باشد از معیار هایی که برای خرید کفش مخصوص جوشکاری  باید در نظر داشت شامل :وزن، کفی کفش، احساسی  راحتی در کفش است.

  READ
  تجهیزات ایمنی کار در کشتارگاه
  مشخصات کفش های ایمنی استاندارد
  مشخصات کفش های ایمنی استاندارد

  معمولاً کفش های چکمه جوشکاری سبک تر گزینه مناسبی برای خرید هستند مگر اینکه بی کیفیت باشند گاهی وقتا با اینکه از مواد سبک  در ساخت کفش استفاده شده ولی شخص با آن احساس راحتی نمی کند مواد ساخت کفش علاوه بر سبک بودن باید نرم باشد تا زمانی که پا به جسم های سخت برخورد می کند به پا فشاری وارد نشود همچنین باید کفش دارای قوسی باشد تا پا درون آن تاول نزند.

  انعطاف پذیری

  یک کفش خوب مخصوص جوشکاری باید دارای انعطاف بالایی باشد تا زمانی که شما جوشکاری میکنید بتواند به حالت های مختلف پا در بیاید .که این مورد به جنس کفش و طراحی آن بستگی دارد در محیط جوشکاری چون دائم کفش با دمای بالا در ارتباط است پس بسیار سریع آسیب دیده و نرم می شود و در نتیجه باید کفشی را انتخاب کنیم که بیشترین زمان ممکن دوام بیاورد.

  خرید کفش ایمنی مناسب برای جوشکاری
  خرید کفش ایمنی مناسب برای جوشکاری

  ایمنی بالا

  این کفش ها باید دارای سر پنجه فولادی باشند تا در مقابل اجسام سنگین که با پا برخورد می کند محافظت نماید. چکمه های جوشکاری باید در مقابل سطح های لغزنده ،گرما، نشت مواد شیمیایی مقاوم باشد. همچنین مچ پا یکی دیگر از اجزایی است که در محیط کارگاه ها آسیب می بینند پس باید کفش های استفاده کنید تا مچ پا را بپوشاند به همین دلیل کفش های جوشکاری را با نام بوت جوشکاری می شناسند.

  اندازه مناسب

  زمانی که میخواهیم کفش مخصوص جوشکاری را آنلاین خرید نمایید پیدا کردن اندازه درست پا یعنی همان سایز پا دارای چالش های زیادی است اما به دلیل اینکه در خرید اینترنتی خرید کفش ارزان تر است و اگر زمانی سایز کفش اندازه پا نبود می توان آن را مرجوع شرکت داشت .برای اینکه سایز پا به درستی تشخیص داده شود بهتر است

  READ
  راهنمای خرید کلاه ماسک جوشکاری

  1- بعد از ظهر برای تست کفش استفاده کنیم.

  2- هنگام پا کردن کفش جوراب پایمان باشد.

  3- جورابی را به پا کنید که می خواهید با آن سر کار روید تا در آینده زمانی که جوراب را پوشیده کوچک نباشد.

  خرید کفش و پوتین جوشکاری
  خرید کفش و پوتین جوشکاری

   انواع کفش های ایمنی استاندارد

  کفش های ایمنی پوششی دارندکه باعث میشود تا انگشتان پا در مقابل حوادث خطرناک در امان باشد و از این کفش ها بیشتر در کارخانه ها و سوله هایی که با وسایل سنگین صنعتی سرکار دارند استفاده میشود .

  کفش کفی استیل

  کفش ها با کفی استیل از پا در برابر مشکلات مفصلی محافظت می کنند این کفش ها مناسب افرادی است که در زمینه های پدال زدن، دوچرخه سواری ،رانندگی با ماشین های سنگین دارند مناسب است این کفش ها باعث می شود پا ثابت نگه داشته شود و از حرکت  زیاد پا جلوگیری می شود از مشکلات مفصلی و استخوانی پا جلوگیری می کند و یکی از راحت ترین کفش های ایمنی است .

  کفش روی فلزی

  در این مدل کفش ها ضمانت می شود که پا از صدماتی مانند سقوط اشیا محافظت می کند این کفش ها برای جلوگیری از فرو رفتن میخ و تکه های شیشه و اشیای تیز دیگر به پا طراحی شده است از این کفش مخصوص جوشکاری بیشتر در کارخانه های ساخت ماشین آلات اشیای شیشه ای و غیره استفاده می شود.

  کفش با کیفیت جوشکاری
  کفش با کیفیت جوشکاری

  کفش های ایمنی عایق برق

  کسانیکه  با سیم کشی و برق های فشار قوی سر کار دارند از این مدل کفش مخصوص جوشکاری استفاده می کنند کفش دارای یک زیر است که باعث می شود فرد زمانی که در معرض ولتاژ های برق و برق گرفتگی قرار می گیرد کمک کند شایعترین خطر برق گرفتگی مرگ است پس بهتر است هنگام کار با برق از این کفش ها استفاده کرد.

  READ
  دستکش های مخصوص حرارت

  این کفش ها  برای شغل های دیگر وجود دارد مانند کفش هایی که در مقابل آب مقاوم هستند یا کفش هایی که در مقابل حرارت، مانند :کفش های آتش نشان ها، در نتیجه بعد از اینکه کفش های ایمنی را بررسی کنیم باید ببینیم کدام کفش ایمنی مناسب کار شماست و از آن خرید نمایید.

  خرید مستقیم انواع کفش مخصوص جوشکاری

  برای تهیه انواع کفش ایمنی مخصوص جوشکاری و شغل های دیگر، با بهترین مشخصات و راهنمای خرید کامل با مشاورین خرید کالا به صورت تلفنی و حضوری در ارتباط باشید. مجموعه ایمن ابزار فجر عرضه کننده تمامی محصولات ایمنی کسب و کارهای صنعتی.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *