راهنمای خرید کارواش کارواش خانگی

راهنمای کامل خرید کارواش خانگی

 • گاهی اوقات ممکن  است افراد برای تمیزکاری در منازل خود به کارواش های خانگی نیاز پیدا کنند. ممکن است شما به دلیل مشغله های کاری خود بخواهید در منزل با استفاده از کارواش وسایل خود را تمیز کنید.ما در این مقاله می خواهیم به شما کمک بکنیم که چگونه یک کارواش خانگی خوب خریداری کنید و از آن استفاده کنید.

  باید گفت کارواش های خانگی انواع مختلفی دارند و بستگی به نوع استفاده آنها نیز متفاوت خواهند بود. بنابراین ابتدا برای خرید کارواش خانگی شما باید نوع استفاده خود از آن کارواش را مشخص کنید. به طور مثال، اگر می خواهید از آن کارواش، برای شستشوی حیاط، پارکینگ، اتومبیل و یا وسایل  مشابه استفاده کنید؛ ما به شما توصیه می کنیم که کارواش خانگی ۱۳۸ بار تهیه کنید .

  راهنمای کامل خرید کارواش خانگی
  راهنمای کامل خرید کارواش خانگی

  ممکن است بخواهید از این کارواش خانگی برای تمیز کردن سطوح ساختمان یا محیط هایی که چرب هستند استفاده کنید. در این حالت کارواش خانگی ۲۲۷ بار برای شما مناسب خواهد بود. اگر نوع استفاده از کارواش تعیین شود شما می توانید نتیجه مطلوب تری برای خرید کارواش به دست آورید .در واقع باید گفت کارواش هایی که در فضای داخلی و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند با یکدیگر متفاوت هستند؛ چه از نظر نوع عملکرد ،چه از نظر وزن و چه از نظر میزان مصرف انرژی .

  به عنوان مثال معمولاً دستگاه هایی که به عنوان کارواش در فضای داخلی منزل استفاده می شود نسبت به سایر کارواش های خارج منزل سبک تر است. در این حالت برای اينکه مصرف کننده بتواند بهتر از آن استفاده کند  معمولاً چرخ هایی نیز در این کارواش ها وجود دارد تا بتوان به راحتی آنها را حرکت داد.

   

  مشخصات کارواش های خانگی

  چون از این کارواش ها در منازل استفاده می شوند بنابراین صدای کمتری نیز از خودشان تولید می کنند و همینطور معمولاً انرژی این نوع کارواش از طریق برق تأمین می شود. در مقابل کارواش هایی که در فضای خارج از منزل استفاده می شوند عموماً بزرگتر هستند و مدت زمان طولانی تری می توان از آنها استفاده کرد. این نوع کارواش عموماً از نوع کارواش های بنزینی هستند که دیگر نیاز به تامین انرژی از طریق پریز برق را ندارند.

  READ
  خرید انواع ابزار ایمنی کار با برق

  بنابراین باید گفت اگر شما می خواهید برای مدت کوتاهی از کاراش استفاده کنید بهتر است از کارواش دسته اول بهره ببرید چرا که این کارواش ها دستگاه پمپ فشرده دارند و در مقابل وزن کمتر خود نیز ارزان تر هستند. اما اگر می خواهید از کارواش های خانگی خود برای مدت های طولانی تر و بیشتر استفاده کنید به شما توصیه می شود که از دستگاه های مجهز به پمپ تسمه ای بهره ببرید زیرا که سرعت این پمپ کمتر است و می توان از آنها بیشتر استفاده کرد.

  باید گفت کارواش های خانگی زیادی در بازار موجود هستند اما برخی از این نوع کارواش ها از کیفیت بهتر و مرغوب تری برخوردارند. در واقع بهتر است هنگام خرید کارواش های خانگی نیز به مارک آن نوع کارواش توجه نمود. ما به تعدادی از مارک های کارواش خانگی که از مرغوبیت بالایی برخوردار هستند اشاره می کنیم؛

  • بوش
  • هیوندا
  • رونیکس
  • توسن
  • کرشر
  • مشخصات کارواش های خانگی
   مشخصات کارواش های خانگی

  نکات مهم در خصوص خرید کارواش خانگی

  نکته مهم بعدی دیگر آن است که اگر می خواهید یک کارواش خانگی مناسب تهیه فرمایید حتما به خروجی آب و فشار آن توجه کنید. در واقع هر چقدر که فشار آب در کارواش های خانگی بیشتر باشد راحت تر الودگی های سطوح پاک می شود. عموما کارواش های خانگی از۶۰ بار تا ۲۰۰ بار(بار نشان دهنده میزان فشار اب) فشار خروجی آب را دارند که هر چقدر میزان آن بالاتر باشد بهتر است. البته میزان فشار اب به نوع موتور کارواش نیز بستگی دارد. موتورهای پر قدرت فشار آب بیشتر و درواقع بار بیشتری دارند. پس حتما در خرید کارواش های خانگی به نوع موتور آن نیز توجه شود.

  عموما کارواش ها از نوع موتور دو شکل هستند.

  بنزینی و یا برقی

  کارواش های برقی دارای موتور الکترونیکی هستند و از طریق همین موتور کارواش را به حرکت در می آوردند اما کارواش های بنزینی برای به کار انداختن پمپ از موتور بنزینی خود استفاده می کنند. در واقع سوخت آن بنزین است. البته باید گفت هر چقدر دستگاه بزرگ تر باشد مسلما نیاز به بنزین بیشتری نیز خواهد داشت و در مقابل قدرت بالاتری نیز دارد. کارواش ها عموما به شکل آب گرم و سرد نیز به فروش می رسند که این نیز بستگی به نوع استفاده شما از کارواش دارد.

  عموما کارواش ها از نوع موتور دو شکل هستند.
  عموما کارواش ها از نوع موتور دو شکل هستند.

  تعیین موارد شستشو

  مثلا اگر می خواهید از کارواش برای شستن سطوح چرب مثل روغن یا گریس استفاده کنید بهتر است نوع کارواش از نوع آب گرم باشد. اما اگر هدف صرفا شستن گرد و خاک و نظایر این موارد باشد کارواش های آب سرد کافی خواهند بود.

  خرید کارواش ساکش دار یا بی ساکشن. مسئله این است!

  نکته حائز اهمیت دیگر آن است که در خرید کارواش های خانگی حتما به این توجه شود که کارواش خانگی از نوع ساکشن دار است یا بی ساکشن.؟ باید گفت که برخی از مدل های کارواش های خانگی دارای ساکشن هستند. این ساکشن ها فایده های زیادی دارند چرا که موجب می شوند بدون اینکه به لوله کشی آب متصل بود با یک سطل اب کار شستشو را انجام داد.

  خرید کارواش ساکش دار
  خرید کارواش ساکش دار

  به این شکل می توان شلنگ ورودی کارواش را درون سطل آب قرار داد و در این صورت آب به داخل پمپ کارواش می رود و در برابر فشاری که به آن وارد می شود از آن خارج می شود. در مقابل کارواش هایی که مکش ندارند حتما باید در آن ها از لوله کشی آب استفاده کرد و در واقع کار شما مشکل تر می شود. پس حتما در خرید کارواش خانگی به این نکته دقت کنید.

  کارواش مخزن دار یا ساده

  نکته دیگر در مورد کارواش ها آن است که باید ديد کارواش دارای مخزن شست و شو است یا خیر؟ برخی از کارواش های خانگی مخزنی برای ریختن مواد شوینده دارند که به این شکل می توان از کف شوینده استفاده کرد و در واقع تاثیر عمیق تری را مشاهده کرد. عموما کارواش هایی که در موارد صنعتی استفاده می شوند مخزن شوینده ندارند. پس داشتن مخزن مواد شوینده و ساکشن برای کارواش های خانگی یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

  کارواش مخزن دار یا ساده
  کارواش مخزن دار یا ساده

  قیمت کارواش خانگی

  نکته دیگر در مورد کارواش های خانگی قیمت آن است. در واقع نمی توان قیمت مشخصی برای کارواش های خانگی بیان کرد اما می توان گفت از بهترین کارواش های موجود کارواش هایی است که در شرکت های آلمانی تولید شده اند و ما نام مارک آن ها را نیز ذکر کردیم.

  در واقع بهتر است در خرید کارواش های خانگی در کنار قیمت مناسب به کیفیت و برند تولید کننده آن نیز توجه شود. البته این را باید گفت که کارواش های خانگی در مقابل تمام خدماتی که ارائه می کنند قیمت مناسبی هم دارند و شما می توانید با  یک بار هزینه برای مدت های طولانی از آن بهره ببرید.

   

  خرید انواع کارواش های خانگی و تجهیزات جانبی از طریق فروشگاه مجهز ایمن ابزار فجر واقع در پاساژ بزرگ فجر

  تولید محتوا توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *