آینه خیابانی تجهیزات ترافیکی راهنمای خرید

خرید آینه های محدب خیابانی

 • آینه‌ های محدب خیابانی از مهم‌ترین تجهیزات ترافیکی و پارکینگی می‌باشند که برای پیش‌گیری از تصادفات احتمالی و ایمن‌سازی در پارکینگ‌ها، جاده‌ها و غیره استفاده می‌شوند.

  آینه‌ های محدب خیابانی به‌ دلیل برآمدگی و سطح منحنی‌ای که دارند، می‌توانند نقاط کور و زوایایی که دید کافی ندارد را نمایان کرده، و تصاویر را باکیفیت و واضح‌تر از حالت معمولی آن‌ها نشان دهند، بنابراین برای افزایش دید رانندگان، جلوگیری از وقوع حوادث بیشتر استفاده می‌شوند .

  آینه‌های محدب با در اخیار گذاشتن دید مناسب و کامل در هر دو لاین، در خروجی‌های پارکینگ‌ها، معابر باعرض کم با پیچ‌های تند، مسیرهای داخل پارکینگ ‌و کارگاه‌ها بیشترین استفاده را دارند.

  آینه محدب خیابانی
   آینه محدب پارکینگ فریم دار و بدون فریم

   

  دسته بندی آینه‌ های محدب خیابانی براساس فریم دور قاب آن‌ها

  1. آینه محدب پارکینگ فریم دار
  2. آینه محدب پارکینگ بدون فریم

  آینه‌های محدب در پارکینگ‌ها و تقاطع‌های خطرناک جاده‌های شهری و بیرون شهری نصب می‌شوند. آینه‌های محدب با بهتر کردن دید رانندگان موجب کاهش آمار تصادفات می‌شوند.

  فریم‌های آینه‌ های محدب خیابانی هنگام بارندگی مانع خیس شدن آینه می‌شود، بیشتر تصادفات هنگام بارندگی اتفاق می‌افتد که فریم آینه‌های محدب در کاهش تصادفات هنگام بارندگی با افزایش دید رانندگان، بسیار موثر است، علاوه براین این فریم‌ها هنگام تابش آفتاب و نور مستقیم خورشید نیز مانع بازتابش نور شده و مانع اذیت شدن چشم راننده می‌شود.

  توصیه می‌شود هنگام خرید آینه های محدب خیابانی از نوع فریم دار انتخاب شود چراکه بهترین انتخاب برای آینه محدب برای خیابان‌ها و جاده‌های بیرون شهری، آینه محدب فریم دار می‌باشد، این آینه‌ها در انواع و مدل‌هایی مانند آینه محدب فریم دار با قطر cm 40،  آینه محدب فریم دار با قطر cm 60 و آینه محدب فریم دار با قطر cm 70 تولید و عرضه می‌شوند و هیچ محدودیتی برای نوع آینه و قطرآینه وجود ندارد و تنها لازم است استانداردهای راهنمایی و رانندگی را داشته باشد و مکان نصب آن مناسب باشد.

  READ
  معرفی لوازم ایمنی جوشکاری

  آینه محدب بدون فریم بهتر است در مکان‌های مسقف و پارکینگ‌ها استفاده شود، در صورتی که قصد دارید آینه محدب بدون فریم را در فضای باز مانند خیابان و جاده‌ها نصب کنید لازم است فکری برای سایه‌بان بکنید، می‌توانید آن را در سایه درختان نصب کنید، آینه محدب بدون فریم ارزان قیمت‌تر هستند، این مدل آینه‌ها با قطرهای مختلف و به وسیله آینه ساده و پلی کربنات تولید می‌شود. مزیت آینه محدب بدون فریم در دید کامل آن است که موجب می‌شود راننده دید کامل و واضح داشته باشد.

   آینه محدب پارکینگ
  آینه محدب پارکینگ

  رابطه‌ی بین قطر آینه‌ی محدب با شعاع دیده راننده

  هنگام خرید آینه های محدب خیابانی به اندازه و قطر آینه محدب توجه کنید، باید قطر آینه‌ی محدب طوری انتخاب شود که به رانندگان دید کامل بدهد، اندازه‌ی قطر آینه با شعاع دیده راننده رابطه‌ی مستقیم دارد، یعنی هر چه قطر آینه‌ی محدب بیشتر باشد، دید راننده بهتر می‌شود و راننده فواصل دورتری را می‌بیند.

  انواع آینه محدب ترافیکی بر حسب جنس

  آینه‌ های محدب خیابانی ترافیکی بر اساس جنس به سه نوع تقسیم می‌شوند، که هر کدام از آن‌ها ویژگی خاص خود را دارد؛

  1. آینه محدب شیشه‌ای
  2. آینه محدب پلی کربنات
  3. آینه محدب استیل

  آینه های محدب خیابانی شیشه‌ای کاربرد زیادی دارد مهم ترین کاربرد آینه محدب شیشه‌ای در پارکینگ‌ها، فروشگاه‌ها و مکان‌هایی که دید کور دارند و به دید بالا نیاز دارند استفاده می‌شوند، در پارکینگ‌ها در مسیر رمپ و مسیرهای دارای پر پیچ زیاداستفاده می‌شوند تا رانندگان هنگام رانندگی دید بهتری داشته باشند، برای جلوگیری از آسیب دیدگی و لب پر شدن آینه، دور و لبه آینه محدب شیشه‌ای بو وسیله لایه‌ای لاستیکی پوشش می‌دهند.

  READ
  راهنمای خرید کفش مخصوص جوشکاری

  آینه محدب شیشه‌ای در حال حاضر در ابعاد مختلف تولید و عرضه می‌شوند و بر اساس نیاز می‌توانید آینه محدب شیشه‌ای را در اندازه و ابعاد مورد نظر که غالبا در ابعاد 40، 50 و 60 می‌باشند تهیه و استفاده کنید.

   آینه های محدب خیابانی
  آینه های محدب خیابانی

  آینه محدب پلی کربنات

  آینه محدب از نوع پلی کربنات انعطاف‌ پذیر و نرم هستند و شکستنی نیستند به همین دلیل در برابر ضربات احتمالی مقاوم هستند، آینه محدب پلی کربنات در جاده‌ها و در پیچ‌های خیلی تند بیشتر استفاده می‌شود، آینه محدب پلی کربنات جنس مقاوم دارند و به همین دلیل اغلب در جاده‌ها استفاده می‌شود.

  آینه های محدب خیابانی پلی کربنات به آسانی تنظیم شده و بدنه‌ای مقاوم و محکم در برابر ضربات، آب و هوای طوفانی و تابش شدید نور خورشید دارد، آینه محدب پلی کربنات غالبا در ابعاد 60 و 80 سانتی متری تولید و عرضه می‌شوند که هر کدام قابلیت‌های منحصر به خود را دارند علاوه براین بعد از نصب آینه محدب پلی کربنات اگر آینه دچار مشکل شود تعمیر آینه محدب پلی کربنات امکان پذیر است.

  مهم‌ترین مزیت آینه محدب پلی کربنات، خاصیت ضد بخار، ویژگی ضد زنگ و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، وضوح بالا تصاویر در پارکینگ‌ها و کارخانه‌ها می‌باشد، به صورت کلی از آینه های محدب خیابانی پلی کربنات عمدتا در محیط‌های مسقف استفاده می‌شود.

  خرید آینه محدب استیل

  آینه های محدب خیابانی استیل در انبارها بیشتر کاربرد دارد و کارکنان می‌توانند به کمک آن به راحتی نقاط کور را ببینند و هنگام کار با ماشین‌های سنگین برای جابه‌جا کردن وسایل دید کاملی داشته باشند، آینه محدب استیل تصاویر را با کیفیت بالا نمایش می‌دهد، آینه محدب استیل خاصیت ضد بخار می‌باشد و کیفیت بالایی دارد هنگام خرید این نوع آینه می‌توانید آن را در اندازه‌ها و ابعاد مورد نیاز تهیه کنید.

  READ
  تجهیزات ایمنی کار در کشتارگاه

  آینه سرپیچ جاده

  آینه سرپیچ جاده در پیچ جاده‌ها برای دید بهتر رانندگان نصب می‌شود، وجود آینه های محدب خیابانی درپیچ جاده‌ها در مناطق کوهستانی و مسیرهای پرپیچ و خم و پرخطر بسیار اهمیت دارد، به دلیل محدب بودن آینه سرپیچ جاده، بازتاب تصاویر در زاویه‌های مخالف به رانندگان نمایش داده می‌شود و به راحتی می توان نقاط کور را مشاهده کرد.

  انواع آینه سرپیچ جاده

  1. آینه محدب شیشه‌ای
  2. آینه محدب پلی کربنات

  این آینه‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم هستند، آینه سرپیچ جاده غالبا در مکان‌هایی مانند پیچ‌های خطرناک، ورودی خیابان‌ها، چهارراه ها و کوچه‌های بزرگی با دید نامناسب نصب می‌شوند.

  آینه محدب پارکینگ
  آینه محدب پارکینگ

  آینه محدب پارکینگ

  ویژگی برآمدگی آینه محدب پارکینگ سبب می‌شود تصاویر به صورت با کیفیت و واضح نمایش داده شوند، آینه محدب پارکینگ غالبا از جنس شیشه‌ای و پلی کربنات هستند و اندازه و ابعاد آن‌ها به صورتی ست که برای فضاهای مختلف پارکینگ‌ها مناسب می‌باشد، آینه محدب پارکینگ متناسب با بزرگ و کوچک بودن ابعاد و اندازه پارکینگ‌ها متفاوت می‌باشد و در اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود.

  از آینه های محدب خیابانی برای بهتر دیده شدن نقاط کور و نقاط مخفی در پارکینگ‌ها استفاده می‌شود که به صورت بدون قاب و یا قاب دار می‌باشند، آینه‌های محدب پارکینگ‌ها به صورت بدون سایه‌بان (بدون ابرو) و یا با سایه‌بان (ابرو دار) هستند، اما به دلیل فضاهای سرپوشیده پارکینگ‌ها غالبا آینه محدب پارکینگ‌ها بدون سایه‌بان استفاده می‌شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  jalili

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *