کلاه ایمنی
انواع کلاه ایمنی

انواع کلاه ایمنی

 •  

  در بسیاری از مشاغل به دلیل خطرات احتمالی استفاده از کلاه ایمنی ضروری است. به دلیل حساس بودن ناحیه سر و صورت حتماً باید از آن ها به خوبی محافظت شود. علاوه بر مشاغل در موتور سواری و مسابقات اتومبیل رانی نیز باید از کلاه ایمنی باکیفیت بالا استفاده کنند. اما طبیعتاً کلاه ایمنی که در رانندگی و هنگام کار از آن ها استفاده می شود   تفاوت هایی با هم دارند. با ما همراه باشید تا انواع کلاه ایمنی را معرفی کنیم.

  انواع کلاه ایمنی
  انواع کلاه ایمنی

  انواع کلاه ایمنی بر اساس کلاس

  کلاس B  وE

  این کلاه ایمنی ها قابلیت محافظت از سر در برابر ضربه های مختلف را دارا هستند. نام دیگر این نوع کلاه ایمنی ها، کلاه ایمنی عایق برق است. کلاس این کلاه در برابر میزان حفاظت در برابر جریان برق 20000 است. این میزان حفاظت بالاترین سطح حفاظت در برابر انواع کلاس های کلاه ایمنی است. این کلاه ها در برابر ضربه نیز مقاومت می کنند و میزان حفاظت آن ها در برابر انواع ضربه به طور متوسط بین ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ پوند است. در برابر نفوذ نیز۸/ ۳اینچ مقاومت دارند. در مشاغلی که جریان برق زیاد است کاربرد دارند.

  کلاس A  و G

  این کلاه ایمنی ها از سر در برابر انواع ضربه محافظت می کنند. تفاوت این کلاه ایمنی ها با کلاس B و E در میزان توانایی حفاظت از سر در برابر جریان های الکتریکی است. معمولا کلاس A  و G تا ۲۲۰۰ ولت می توانند عایق رسانای برق باشد. این کلاه ها در برابر ضربه نیز مقاوم هستند. توانایی حفاظت در برابر ضربه در این کلاه ها به طور متوسط بین ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ پوند است. همچنین در برابر نفوذ می توانند تا 8/3 اینچ مقاومت کنند. در کارهای ساختمانی و معادن کارایی دارند.

  READ
  لباس ضد اسید یکسره

  کلاس C

  می توان گفت این کلاس پایین ترین مدل است. این کلاه ها توانایی محافظت از سر در برابر جریان الکتریکی را ندارند. به علاوه به خوبی نمی توانند در برابر ضربه محافظت کنند. بیشتر در محیط های عمومی از این نوع کلاه ها استفاده می شود. این محصول می تواند در برابر ضربه به طور متوسط بین ۸۵۰ تا ۲۰۰0محافظت کند. مقاومت این کلاه در برابر نفوذ نیز 7/ 16 است. در پالایشگاه ها و کارآگاه های شیمیایی استفاده می شوند.

  کلاه ایمنی نارنجی
  کلاه ایمنی نارنجی

   

  انواع کلاه ایمنی از نظر جنس

  کربن

  این کلاه ایمنی ها معمولاً از جنس پلی کربنات ساخته می شوند. می توان گفت انرژی ضربه ای که به کلاه وارد می شود را جذب می کند. این محصولات بسیار سبک و مقاوم هستند.

  نایلون و پلاستیک

  مقاومت این کلاه ایمنی ها به جنس پوشش داخلی آن ها بستگی دارد. این محصولات به نسبت دیگر کلاه های ایمنی از لحاظ راحتی و تهویه مناسب تر و مقاوم تر به شمار می آیند.

  فایبرگلاس

  این کلاه ها ضد حرارت هستند. بر همین اساس در صنایعی که با حرارت زیاد درگیر هستند مورد استفاده قرار می گیرند. می توان گفت این محصولات جز مقاوم ترین کلاه ها محسوب می شوند. اما ویژگی منفی این محصولات این است که تهویه چندان خوبی به نسبت دیگر کلاه های ایمنی ندارند.

  کلاه ایمنی مناسب رانندگی
  کلاه ایمنی مناسب رانندگی

  انواع کلاه ایمنی بر اساس رنگ

  • سفید

  کلاه ایمنی با رنگ سفید توسط مهندسین، مدیران پروژه،های متنوع و سوپروایزر ها استفاده می شود.

  • سبز

  معمولاً کارکنان حوزه خدمات فنی و و مسئول های ایمنی از این محصول استفاده می کنند.

  • آبی

  این محصول برای استفاده مهندسین حوزه اپراتورهای فنی کاربرد دارد. اپراتورهای برقکاری نیز می توانند از کلاه ایمنی آبی استفاده کنند.

  • قرمز

  حتما شما نیز زیاد مشاهده کرده اید که کلاه ایمنی آتشنشان ها قرمز رنگ است.

  • قهوه ای

  از کلاه ایمنی قهوه رنگ در محیط های گرمایشی زیاد استفاده می شود. معمولا مسئولین فعال در حوزه کار با برق از کلاه قهوه ای استفاده می کنند.

  • زرد

  در حوزه فعالیت های ساختمانی از کلاه ایمنی زرد رنگ استفاده می کنند. این رنگ کلاه اکثراً توسط کارگر های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

  READ
  لباس ضد اسید یکسره
  کلاه ایمنی سفید مناسب مهندسان
  کلاه ایمنی سفید مناسب مهندسان

  کلاه ایمنی کارگری

  این کلاه ایمنی جز ارزان ترین کلاه های ایمنی تولید شده تا به امروز است.  بیشتر کارگرهای ساختمانی از این نوع کلاه استفاده می کنند.

  کلاه ایمنی عایق برق

  این کلاه ایمنی در حوزه کار با برق بسیار پرکاربرد است. طراحی این کلاه اینگونه است که به دلیل جلوگیری از نشست برق در قسمت های فوقانی خود دارای دریچه نیست.

  کلاه ایمنی در صنایع مختلف
  کلاه ایمنی در صنایع مختلف

  سخن پایانی

  با توجه به اهمیت بالای کلاه های ایمنی بسیار مهم است که آن ها را از مرکز معتبر خریداری کنیم.  شما با خرید این محصول از مرکز معتبر از کیفیت و قیمت آن اطمینان خاطر خواهید داشت. از جمله مجموعه هایی که سال هاست به فروش این محصول مشغول است می توان به ایمن ابزار فجر اشاره کرد.  شما می توانید انواع کلاه های ایمنی را با قیمت بسیار مناسب از این مرکز خریداری کنید.

  تولیدمحتوا توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *