کفش و پوتین کار معرفی ابزار

کفش ایمنی عایق برق

 • این نوع کفش ایمنی یکی دیگر از انواع کفش های ایمنی و پوتین های ایمنی است که در برابر جریان های برق و الکتریسته مقاومت زیادی دارد و جان افرادی که از این کفش های ایمنی در محل کار خود استفاده می کنند را در برابر برق گرفتگی محافظت می کند. کفش ایمنی عایق برق فشار قوی تا ۱۸ کیلو ولت و ۲۰ کیلو ولت مقاومت زیادی در برابر برق فشار قوی دارد و کاربرد آن در انواع صنایع صنعتی شیمیایی و نیروگاه های برق و انواع پالایشگاه های نفتی و شیمیایی می باشد.

  هم چنین این کفش ایمنی در دو کلاسه فشار ضعیف و برق فشار قوی قرار گرفته است و باید در هنگام خرید باید دارای نشان EH  باشد. پس با خرید کفش ایمنی عایق برق برای خود و حتی سایر افراد دیگر که برای شما در محیط کارتان مشغول به فعالیت هستند می توانید به افزایش ایمنی محیط کاری خود کمک بزرگی کرده باشید.

  کفش ایمنی عایق برق
  کفش ایمنی عایق برق

  اهمیت پوشیدن کفش ایمنی عایق برق در انواع محیط های کاری

  اهمیت پوشیدن کفش ایمنی عایق برق در انواع محیط های کاری به خاطر وجود داشتن خطراتی جبران ناپذیر در محیط کاری است که این خطرات شامل موارد زیر هستند :

  • کار با برق و الکتریسته و احتمال وجود داشتن برق گرفتگی و یا به عبارت دیگر شوک الکتریکی در محیط کار
  • کار در مکان هایی که فضای آن جا خیلی سرد یا گرم باشد.
  • محیط هایی که در آن جا با انواع مایعات و ذرات داغ و مذاب وجود دارد و احتمال ریختن این ذرات و مایعات داغ بر روی پا وجود دارد.
  • احتمال پرتاب شدن و سقوط انواع اشیاء خطرناک، سنگین و برنده بر روی پا از خطراتی هستند که در انواع محیط های کاری برای شما وجود دارد پس می توانید هم ب ای حفظ سلامتی پای خود و جلوگیری از این خطرات از کفش ایمنی عایق برق استفاده کنید.
  READ
  ابزار کار با طناب

  کاربرد کفش ایمنی عایق برق

  کفش ایمنی عایق برق یکی از موارد ضروری و مهم در محیط های کاری پر خطر می باشد و هنگام کار با برق باید از این کفش ها استفاده کرد تا از برق گرفتگی یا شوک الکتریکی جلوگیری کرد و کاربرد این کفش ایمنی بیشتر برای کسانی است که کار آنها بر روی خطوط گرم، کابل هایی که دارای ولتاژهای پایین و خیلی زیاد هستند، تجهیزات الکترونیکی، دکل های برق، صنایع آب و گاز، بست های برق و… است.

  به طور کلی شاغلینی که در صنایع مختلفی مشغول به کار هستند برای انجام کار خود نیازمند به لوازم ایمنی هستند و یکی از این لوازم ایمنی کفش ایمنی عایق برق می باشد و تهیه آن از طریق سایت اینترنتی ایمن ابزار فجر امکان پذیر می باشد و با مراجعه به این سایت اینترنتی معتبر و مجاز هم بعلاوه بر خرید آن می توان به مشاوران این سایت هم مشاوره های لازم را در رابطه با این کفش را بگیرید.

  اهمیت پوشیدن کفش ایمنی عایق برق در انواع محیط های کاری
  اهمیت پوشیدن کفش ایمنی عایق برق در انواع محیط های کاری

  استانداردهای مخصوص کفش ایمنی عایق برق

  برای طبقه بندی این محصول که کاربرد مهمی در محیط های کاریی که در آن برقی گرفتگی و سایر آسیب های دیگر امکان پذیر است، دارد و از لحاظ الکتریکی در سه دسته طبقه بندی شده اند که هر سه دسته آن به هدفی کاملا متمایز طراحی و تولید شده اند. این سه دسته کفش ایمنی عایق برق شامل موارد زیر می باشند :

  • کفش ایمنی عایق برق غیر رسانا با نماد EH

  این دسته از کفش ایمنی عایق برق به این دلیل طراحی و تولید شده است تا در برخورد تصادفی با مدارهای الکتریکی با جریان برق مقاومت داشته باشد و برق گرفتگی را با شدت زیاد کاهش دهد. در ساخت این کفش ایمنی از سرپنجه کامپوزیت استفاده شده است و کامپوزیت آن عایق جریان برق می باشد و یکی از گزینه های مناسب و مهم در این نوع کفش ایمنی به حساب می آید.

  • کفش ایمنی عایق برق ضد استاتیک

  این نوع کفش ایمنی برای افرادی طراحی و تولید شده است که در محیط های خیلی حساس به الکتریسیته ساکن مشغول به کار هستند. پوشیدن این نوع کفش ضد استاتیک در این محیط کاری باعث می شود که از تجمع الکتریسیته ساکن در بدن افراد جلوگیری کند و هم چنین سطح مناسبی برای حفاظت و مقاومت در برابر با خطرات ناشی از مدارهای زنده است و در بیشتر موارد با نماد SD  و ESD  برچسب گذاری شده اند.

  • کفش ایمنی عایق برق رسانا

  این نوع کفش ایمنی میزان الکتریسیته ساکن جمع شده در بدن افراد را به اثر راه رفتن کاهش می دهد و الکتریسیته ساکن را از بدن افراد به سطح زمین پخش می کند و از اشتعال حاصل از جرقه الکتریسیته ساکن را تا حدی کاهش می دهد و هم چنین این نوع کفش رسانا هیچ مقاومتی در برابر برق ها یا شارژهای زنده و تجهیزات الکتریکی ندارد.

  READ
  پوتین و کفش ایمنی الوند
  استانداردهای مخصوص کفش ایمنی عایق برق
  استانداردهای مخصوص کفش ایمنی عایق برق

  ویژگی های کفش عایق برق

  • ویژگی بارز این نوع کفش ایمنی دارا بودن زیره عایق است که این زیره عایق از تشکیل مدار جریان الکتریکی جلوگیری می کند و مانع برق گرفتگی افراد می شود.
  • یکی دیگر از ویژگی های این کفش ایمنی هیچ نوع قطعه فلزی در ساخت آنها به کار نرفته است زیرا وجود داشتن کوچکترین یا ریزترین فلز در این کفش ها باعث برق گرفتگی و جرقه برق در بدن افراد می شود.
  • ویژگی دیگر این نوع کفش این است که از اتصال بدن به زمین جلوگیری می کند و به خاطر وجود داشتن مواد عایق الکتریکی یا برق در ساخت این کفش ها در صورت تماس تصادفی با برق هیچ خطری را برای افراد بر اثر برق گرفتگی ایجاد نمی کند.
  • کفش ایمنی عایق برق دارای یک رویه با دوام و زیره مقاوم است که در برابر لغزش زمین از خود مقاومت نشان می دهند و پاها در داخل این کفش ها به راحتی جا می گیرد.

  قیمت کفش ایمنی عایق برق

  قیمت این نوع کفش ایمنی هم مانند سایر محصولات دیگر بستگی به نوع مواد اولیه که در ساخت آن به کار رفته است، میزان مقاومت آن در برابر جریان برق و کارخانه تولید کننده آن دارد. فروشگاه ایمن ابزار فجر تمام تلاش خود را کرده است که با حذف کردن واسطه ها و خرید مستقیم ار کارخانه تولید کننده به صورت عمده، این محصول را با قیمتی یکسان و مناسب به شما ارائه داده است. برای این که از قیمت نهایی این کفش ایمنی عایق برق اطلاع داشته باشید می توانید به سایت آن مراجعه کنید.

  READ
  خرید انواع شیلد محافظ صورت صنعتی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *