سینی کابل کالای برق

خرید سینی کابل کاوه      

 • سینی کابل کاوه یکی از بهترین سینی‌های کابل در بازار می‌باشد. سینی‌های کابل برای محافظت از کابل‌های برق ساخته شده‌اند. همچنین سبب از هم تفکیک شدن کابل‌ها نیز می‌شود. به طور معمول متریال‌های متنوعی برای این سینی کابل‌ها وجود دارد که در حقیقت این محصول برای توزیع و هدایت برق در سیستم‌های برق کشی ساختمان استفاده می‌شود.

  همچنین شما می‌توانید در شروع کار سیم کشی برق از سینی کابل استفاده کنید و کابل‌ها در داخل سینی به جای کشیدن لوله‌ها قرار دهید. اگر قصد خرید سینی کابل با کیفیت و اصل را دارید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

  سینی کابل و قطعات تکمیل کننده آن چه کاربردهایی دارند؟

  برای هدایت و عبور کابل‌های فیبر نوری از سینی کابل استفاده می‌شود که در چند سال گذشته بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این سینی‌ها بهترین گزینه برای کابل کشی در خطوط برق با ولتاژهای بالا هستند. زیرا می‌توانند خطرات و حوادث احتمالی را به حداقل برسانند. همچنین در سیم کشی‌های مخابراتی و ارتباطی و شبکه از این سینی‌ها استفاده می‌کنند. چرا که سیم کشی‌ها بیشتر در بخش‌های حساس صنعتی استفاده می‌شوند و عملکرد اجرایی بسیار خاصی دارند. کاربرد این سینی‌ها بیشتر در مکان‌هایی است که آسیب دیدگی سیم برق در آن وجود دارد. به‌طوری‌که کابل و سیم‌ها از داخل سینی کابل عبور کرده و توسط سینی از آنها محافظت می‌شود.

  • زانویی سینی کابل

  یکی از بخش‌های مهم سینی کابل زانویی است که از تمهیدات و لوازم مهم این سینی‌ها می‌باشد. در مسیر سیم کشی از این قطعه استفاده می‌کنند. در واقع هیچ وقت سیم کشی‌های ساختمانی به صورت مستقیم انجام نمی‌شود. بنابراین برای عبور کابل از کناره‌ها به زانویی نیاز است. زانویی‌ها انواع مختلفی دارند و در سبک‌های 45 درجه افقی، عمودی و 90 درجه افقی، عمودی تقسیم بندی می‌شوند. این تقسیم بندی‌ها بر اساس شرایط محیطی می‌باشد.

  • رابط سینی کابل

  از مواردی که باید در یک مسیر مشخص استفاده شود رابط سینی کابل است که در صورت نیاز به چندین سینی، سبب قرارگیری سینی‌ها در موقعیت یکپارچه می‌شود. در کل این رابط‌ها باعث اتصال بین دو سینی شده و از مهم‌ترین قطعات در سیم کشی‌های طولانی می‌باشد.

  خرید سینی کابل کاوه     
  خرید سینی کابل کاوه
  • جوینت سینی کابل

  برای اجرای سینی کابل و همچنین اتصال بی دو سینی یا لدر کابل از جوینت سینی کابل استفاده می‌کنند. محل نصب آن نیز در دیوار کناری سینی کابل و لدرها می‌باشد.

  • رایزر سینی کابل

  اگر بخواهیم در سطوح مختلف و غیرهم‌سطح از این سینی‌ها استفاده کنیم به رایزر سینی کابل نیاز خواهیم داشت. در واقع از رایزر برای عبور سینی در سطح‌های عمودی و زاویه‌های متفاوت استفاده می‌شود.

  راهنمای انتخاب و خرید سینی کابل مناسب

  هزاران نفر به تجهیزات باکیفیت شرکت‌ها و متخصصانی که در راستای نصب سینی کابل می‌توانند به بهترین نحو آن را انجام دهند نیازمندند و در صورت نیاز از آنها راهنمایی و کمک می‌خواهند. تولید کنندگان، فناوری اطلاعات و خدمات تلویزیونی، سایت‌های ساخت و ساز و مشاغل به سیستم سینی کابل احتیاج دارند و به آن وابسته هستند. برای اینکه بتوانید این سینی‌ها را به روش درست نصب کنید باید از یک متخصص با تجربه کمک بخواهید. اما قبل از نصب آن باید سینی با کیفیتی را تهیه کنید.

  اولین مرحله باید انواع سینی کابل کاوه را بشناسید تا با توجه به کاربرد هر یک محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید. برای تولید این سینی‌ها از فلزهای مختلفی استفاده می‌شود. در حقیقت کیفیت مواد اولیه در ساخت محصولات بسیار مهم می‌باشد و به همین دلیل در ساخت این سینی‌ها از فلزهای متفاوتی استفاده می‌کنند که هرکدام کاربرد منحصر به فرد خود را دارد. از این رو این سینی‌ها دارای انواع مختلی هستند و از دلیل تولید آنها در انواع مختلف داشتن کارایی بیشتر و هزینه‌ی مناسب است. در کل سینی‌های کابل به 5 دسته تقسیم می‌شوند.

  سینی‌های نردبانی: این سینی همان طور که از نامش پیداست حالت نردبانی داشته و در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد می‌باشد.

  سینی‌های مشبک: یکی دیگر از پر طرف‌دارترین سینی‌ها سینی‌های مشبک هستند که شکل شبکه مانند آن باعث شده از مزایای خاصی برخوردار شود.

  سینی‌های توری و کانالی: به دلیل مقاوم بودن در برابر خوردگی و وزن مناسب، از شهرت بسیار خوبی برخوردارند. همچنین این سینی‌ها به دلیل وزن وزن بسیار سبکی که دارند نصب راحت‌تری نسبت به سینی‌های فولادی دارند. به طور تقریبی 50درصد از سینی‌های فولادی سبک‌ترند. به سبب همین ویژگی، بسیاری از مهندسین با بررسی شرایط کاری خود سینی‌های توری و کانالی را به سینی‌های فولادی، آلومینیومی و استیل ترجیح می‌دهند.

  سینی‌های گالوانیزه: بهترین و آخرین مدل سینی کابل، سینی گالوانیزه می‌باشد که از ورق‌های گالوانیزه تولید شده است. هنگام برش دادن طولی این سینی‌ها باید سطح برش داده را با فلز روی رنگ کرد تا فلز گالوانیزه در برابر هوای مرطوب دچار زنگ زدگی نشود و کاملاً مداوم شود و مصرف کنندگان بتوانند با اطمینان و مدت بیشتری از آن استفاده کنند.

  خرید سینی کابل کاوه
  خرید سینی کابل کاوه

  انتخاب و نصب سینی کابل

  بعد از شناخت مدل و کاربردهای سینی کابل کاوه باید مکان مورد نظر برای نصب سینی کابل را بررسی کنیم. در پشت بام‌های صنعتی و تجاری به طور معمول تعدادی کابل وجود دارد که جریان الکتریکی ولتاژ پایین و بالا را برای نیازهای ارتباطی خاص و تأمین برق حمل می‌کنند. محافظت از این کابل‌ها و عایق اطراف آن لازم و ضروری است. برای جلو گیری از پارگی، پوسیدگی و ساییدگی قطعات بهتر است مانع افتادگی کابل‌ها بین سینی سیم‌ها شوید و همچنین این کار سبب می‌شود که به سیستم سیم آسیب نرسد.

  یکی از نکات مهم در هنگام نصب سینی‌های کابل خاموش کردن کابل‌های سیم برای محافظت از عایق‌ها می‌باشد تا از بروز هرگونه خطر و آسیبی جلوگیری شود. با در نظر گرفتن شرایط پشت بام در فضای باز، ساختار ساختمان و اندازه مساحت، سینی کابل مناسب انتخاب و نصب خواهد شد. همچنین پشت بام‌ها فضایی باز بوده و هوای آن همیشه در حال تغییر است و استفاده از سینی در این محیط‌ها و قرار گیری مداوم در معرض سرما و گرما باعث انبساط و انقباض آن می‌شود. همین دلیل باعث می‌شود تا سازه‌های سینی مورد تنش قرار بگیرد و به‌مرورزمان درزهای آن از تکیه گاه سینی جدا شود. برای حل این مشکل دو سینی کابل برای اتصال به هم با استفاده از نواری انجام می‌شود که در تغییر دما قابلیت کشیده یا جمع شدن دارد.

   

  مزایای استفاده از سینی کابل کاوه

  با استفاده از سینی کاوه مشکلات مربوط به سیم کشی برطرف خواهد شد. همچنین باعث می‌شود که شرایطی برای قرار گیری درست سیم‌ها به وجود بیاید. امروزه هر چیزی که باعث امنیت بیشتر شود تأثیر گذار بوده و شرایط ایمن و بهتری ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این سینی کابل که یکی از مهم‌ترین آنها اتصالات آسان و مقرون‌به‌صرفه بودن آن است. همچنین شرایط بهتری نسبت به سایر روش‌های قدیمی دارد.

  نتیجه گیری

  به طور کلی می‌توان گفت سینی‌های کابل برای جلوگیری از خطرات احتمالی در سیستم‌های برقی به کار می‌روند و انتخاب درست آن می‌تواند شرایطی ایمن‌تر بری زندگی فراهم کند. به همین دلیل انتخاب درست و باکیفیت این سینی‌ها می‌توانند افراد را از ایمن بودن محیط کار و استراحت مطمئن کند. این محصول با توجه به فلزی که در ساخت آن به کار رفته است دارای 5 مدل: نردبانی، مشبک، گالوانیزه، توری و کانالی می‌باشد که هر کدام کارایی منحصر به فردی دارند. نحوه ساخت این سینی‌ها خیلی مهم می‌باشد و باید هنگام تولید استانداردهای لازم انجام شود. اما بیشتر تولید کنندگان برای اینکه کیفیت نهایی محصولاتشان بیشتر شود از ورق کاری‌های ساده استفاده می‌کنند که این کار کاملاً اشتباه است.

  برای اینکه سینی‌های با کیفیتی تهیه کنید می‌توانید با اطمینان کامل سینی کابل کاوه که دارای همه‌ی مدل‌ها است را انتخاب و خریداری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *