اینورتر | دستگاه جوشکاری وسایل جوشکاری

معرفی انواع اینورترهای جوشکاری

 • جوشکاری با استفاده از اینورترها، روشی پیشرفته برای این حرفه می باشد که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله، به معرفی انواع اینورترهای جوشکاری خواهیم پرداخت. با مطالعه این مقاله، با مزایا و معایب هر نوع اینورتر آشنا خواهید شد و می توانید انتخاب مناسبی را برای نیازهای خود داشته باشید.

  معرفی انواع اینورترهای جوشکاری
  معرفی انواع اینورترهای جوشکاری

  مزایای استفاده از  انواع اینورترهای مخصوص جوشکاری

  در مقایسه با دستگاه های قدیمی، اینورترها دارای اندازه و وزن کمتری هستند. بنابراین، به راحتی قابل حمل و نصب می باشند. همچنین، این دستگاه ها برای جوشکاری با قدرت بالا و در دماهای بالا، به دلیل سیستم خنک کننده ی داخلی، عملکرد بهتری دارند.

  یکی دیگر از مزایای استفاده از اینورترهایی که مخصوص جوشکاری می باشند، صرفه جویی در مصرف انرژی است. برای اینکه کار جوش با دستگاه های سنتی انجام شود باید برق زیادی را مصرف کرد و در نتیجه هزینه های انرژی بالاتری را به دنبال دارد. اما با استفاده از اینورترها، می توان به صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه های انرژی دست یافت.

  این محصولات همچنین دارای قابلیت هایی مانند کنترل دقیق جریان برق، کاهش نویز و لرزش و کارکرد بی صدا هستند. همچنین با استفاده از این دستگاه ها، می توان جوش با کیفیت و قابلیت کنترل بالاتری داشته باشیم.

  در نتیجه، استفاده از انواع اینورترهای جوشکاری به دلیل مزایای بسیاری که دارند، توصیه می شود. با این حال، برای خرید چنین ابزارهایی باید به مشخصات فنی آن ها توجه کرد و با توجه به نوع کاری که قصد دارید انجام دهید، دستگاهی مناسب انتخاب کنید.

  مزایای استفاده از اینورترهای مخصوص جوشکاری
  مزایای استفاده از انواع اینورترهای جوشکاری

  تفاوت اینورترهای مخصوص جوشکاری با دستگاه های دیگر

  انواع اینورترهای جوشکاری نوعی دستگاه جوش هستند که برای اتصال قطعات فلزی به یکدیگر به کار می روند. تفاوت آنها با دستگاه های دیگر در روش کاری و نوع جریان برقی استفاده شده است. در این دستگاه ها، جریان برقی به وسیله یک ترانسفورماتور به یک فرکانس بالاتر تبدیل می شود و سپس به قطعات فلزی اعمال می گردد. این نوع محصول به دلیل داشتن اینورتر داخلی، بسیار کوچکتر و سبک تر از دستگاه های دیگری است که برای جوشکاری استفاده می شوند.

  در بازار انواع مختلفی از اینورترها وجود دارد. آنها معمولاً بر اساس نوع جریان برقی که استفاده می کنند، دسته بندی می شوند. برخی از انواع این کالاها شامل اینورتر الکترودی، تیگ، میگ و پلاسما می شود.

  هر یک از این محصولات برای کاربردهای خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال، اینورتر الکترودی برای جوش قطعات فلزی با استفاده از الکترود مناسب هستند. نوع تیگ این دستگاه برای جوشکاری دادن قطعات فلزی با ضخامت کم و در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. اینورتر میگ برای انجام جوش قطعات فلزی با ضخامت بالا و در صنایع سنگین به کار می روند. اینورترهای پلاسما برای برش قطعات فلزی با دقت بالا و در کاربردهایی مانند صنایع فضایی و پزشکی استفاده می شوند.

  به طور کلی، این دستگاه ها به دلیل داشتن اینورتر داخلی و استفاده از جریان برقی با فرکانس بالاتر، مزایای زیادی نسبت به دستگاه های جوشکاری دیگر دارند. با توجه به نوع کاربردی که قرار است اینورتر مخصوص جوش برای آن استفاده شود، باید از نوع مناسبی از آن استفاده کرد تا بهترین نتیجه را بدست آورد.

  تفاوت اینورترهای مخصوص جوشکاری با دستگاه های دیگر
  تفاوت اینورترهای مخصوص جوشکاری با دستگاه های دیگر

  بررسی انواع اینورترهای جوشکاری با توجه به قدرت و ولتاژ

  در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع اینورترهای جوشکاری بپردازیم. آنها دستگاه هایی هستند که برای جوش دادن انواع فلزات و آلیاژها استفاده می شوند. با توجه به قدرت و ولتاژ مورد نیاز، اینورترها به چند دسته تقسیم می شوند.

   

  اولین دسته،از انواع اینورترهای جوشکاری دستگاه جوش با ولتاژ بالا هستند. این نوع کالاها برای جوش دادن فلزات سنگین و ضخیم استفاده می شوند. دستگاه های با ولتاژ بالا از قابلیت تنظیم ولتاژ برخوردار هستند و می توان به راحتی میزان ولتاژ را تنظیم کرد.

  دومین دسته، دستگاه های اینورتر با قدرت بالا هستند. این نوع محصولات برای انجام جوش فلزات سبک و نازک استفاده می شوند. اینورترهای با قدرت بالا علاوه بر اینکه دارای ولتاژ قابل تنظیم بوده، قابلیت تنظیم جریان نیز دارند.

  سومین گروه، اینورترهای با قدرت پایین هستند. آنها برای جوش دادن فلزات نازک و حساس استفاده می شوند. با توجه به قدرت پایین این نوع دستگاه ها، جوش فلزاتی که ضخامت زیادی ندارند، به راحتی انجام می شود.

  با اینکه هر نوع اینورتر برای کاربردهای خاص خود مناسب است، اما در انتخاب آنها باید به نیازهای خود دقت کرد و برای انجام کارهای خود از دستگاه مناسب استفاده نمود.

  وسایل ایمنی جوشکاری
  وسایل ایمنی جوشکاری

   نحوه انتخاب بهترین اینورتر برای کاربرد مورد نظر

  در حوزه جوشکاری، انواع مختلفی از اینورترها وجود دارند که هر یک با ویژگی های خاص خود، برای کاربردهای مختلفی مناسب هستند.

  MMA: این نوع کالاها برای جوش الکترودهای روتیلی و سلولزی مناسب هستند. با توجه به قابلیت کارکرد در ولتاژ پایین، مصرف انرژی کمتری دارند و از این رو از نظر صرفه جویی در انرژی بسیار ایده آل هستند.

  TIG: این نوع از اینورترها برای جوش فلزات نرم و فولاد ضد زنگ مناسب هستند. با وجود کارکرد در ولتاژ پایین، می توانند برای جوش دادن قطعات باریک و نازک استفاده شوند. همچنین، در اینورترهای TIG، جریان جوش مستقیم است و به همین دلیل قابلیت کنترل بیشتری نسبت به دستگاه های اینورتر دیگر دارند.

  MIG/MAG: این نوع از دستگاه ها برای جوش فولاد، آلومینیوم و فلزات دیگر مناسب هستند. در این نوع از محصولات، جریان جوش از طریق الکترود وارد قطعه می شود و از این رو، قابلیت کنترل بیشتری نسبت به دیگر اینورترها دارند.

  Plasma: این نوع از اینورترها برای جوش دادن فلزات سبک و نرم گزینه خوبی هستند. با وجود قابلیت کارکرد در ولتاژ بالا، از نظر صرفه جویی در انرژی، کارآمدی بالایی دارند. همچنین، در Plasma، جریان جوش با بالاترین دما ایجاد شده که باعث کاهش احتمال تغییرات شیمیایی در قطعه می شود.

  با توجه به نوع کاربرد مورد نظر، انتخاب بهترین اینورتر بسیار مهم است. با مطالعه و شناخت نوع دستگاه مورد نظر و همچنین ویژگی های آن، می توانید بهترین محصول را برای کاربرد خود انتخاب کنید.

   نحوه انتخاب بهترین اینورتر برای کاربرد مورد نظر
   نحوه انتخاب بهترین اینورتر برای کاربرد مورد نظر

   راهنمای خرید اینورتر برای کاربران حرفه ای و مبتدی

  در حرفه جوشکاری،انواع اینورترهای جوشکاری به عنوان یکی از اجزای اصلی به شمار می آید که به منظور تأمین کردن جریان مستقیم از منبع تغذیه تک فاز به جریان متناوب برای جوش و برش فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه نه تنها برای کاربران حرفه ای بلکه برای آنهایی که تازه کار و مبتدی هستند نیز بسیار مفید می باشد. با توجه به این که این محصولات به طور گسترده ای در صنعت جوش استفاده می شوند، برای خرید آنها کاربران حرفه ای و مبتدی، باید به یک سری نکات توجه کنند. مهمترین نکات خرید شامل موارد زیر می شود.

  کیفیت دستگاه:  دستگاهی با کیفیت بالا، باعث افزایش کیفیت جوش می شود.

  توان خروجی: دستگاه با توان بالا، قابلیت جوش فلزات سخت را داراست.

  قیمت: برای خرید دستگاه علاوه بر نکات ذکر شده لازم است که به قیمت آن هم توجه کرد. محصول با قیمت بالا، کیفیت بالایی دارد، اما باید این نکته را مدنظر قرار داد که قیمت بالا نیز همیشه نشان دهنده کیفیت بالایی نمی باشد.

   راهنمای خرید اینورتر برای کاربران حرفه ای و مبتدی
   راهنمای خرید اینورتر برای کاربران حرفه ای و مبتدی

  سخن پایانی

  در این مطلب سعی کردیم اطلاعات جامع و مفیدی در مورد انواع اینورترهای جوشکاری در اختیار شما قرار دهیم. این محصولات از جمله دستگاه هایی هستند که در حوزه  جوش به کار می روند. این دستگاه ها به دلیل ویژگی های و قابلیت های خاصی که دارند می توانند به عنوان جایگزین مناسبی برای دستگاه های قدیمی و سنتی به حساب آیند. مزایای مورد استفاده قرار دادن آنها بسیار زیاد می باشد که به مهمترین آنها اشاره کردیم. خرید بهترین و باکیفیت ترین اینورتر مخصوص جوش با قیمت مناسب از سایت ایمن ابزار فجر امکان پذیر می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *