در عصر جدید با افزایش جمعیت و در نتیجه زیاد شدن تخلفات مشکلات رانندگی استفاده از تجهیزات ترافیکی به امری لازم و ضروری تبدیل شده است. در مکان های شلوغ که تردد در آن ها زیاد است اگر  شما از تجهیزات درست استفاده نکنید قطعا حوادث غیرقابل جبرانی رخ خواهد داد.  تجهیزات ترافیکی دامنه بسیار گسترده ای دارند. شما می توانید انواع این محصولات را خریداری کنید. هر کدام از این تجهیزات مزایا و ویژگی خاص خود را دارند. با ما همراه باشید تا در این مقاله به معرفی انواع تجهیزات ترافیکی و خرید آن ها بپردازیم.

معرفی تجهیزات ترافیکی
معرفی تجهیزات ترافیکی

معرفی تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی از جمله پر بازده ترین و مهم ترین محصولاتی هستند که از آن ها برای حفاظت استفاده می شود.  این محصولات برای حفاظت از عابرین پیاده، خودرو ها و مدیریت ترافیک کاربرد دارند. در صورت عدم استفاده از این محصولات قطعاً قوانین مقررات رعایت نخواهد شد.  تجهیزات و لوازم ترافیکی با توجه به اینکه انواع متنوع هر کدام کاربرد و کارایی مختص به خود را دارند. از جمله مهمترین این تجهیزات ترافیکی می توان به بشکه های ایمنی، آینه محدب،  جداکننده خطوط،  مخلوط پایه دار و.. اشاره کرد. هر کدام از این محصولات با کاربرد متفاوت و قابل توجهی که دارند برای برقراری امنیت در سطح جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید انواع تجهیزات ترافیکی
خرید انواع تجهیزات ترافیکی

 در ساخت تجهیزات ترافیکی باید به چه نکاتی دقت کرد؟

اما یک نکته حائز اهمیت که حتماً باید به آن دقت کنید این است،  با توجه به اینکه لوازم و تجهیزات ترافیکی در اکثر موارد در محیط و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند باید کیفیت ساخت بالایی داشته باشد. شرکت های سازنده که این محصولات را تولید می کنند باید آن ها را مقاوم در برابر بارش برف و باران و گونه تغییرات جوی بسازد. در طراحی تجهیزات ترافیکی باید حتما از رنگ های روشن استفاده شود. استفاده از رنگ های روشن سبب می شود تا افراد از مسافت های بسیار دور به راحتی بتوانند این محصولات را مشاهده کنند. این موارد تنها نکات کوچکی است که در ساخت این محصولات باید مورد استفاده قرار بگیرد.

 در ساخت تجهیزات ترافیکی باید به چه نکاتی دقت کرد؟
 در ساخت تجهیزات ترافیکی باید به چه نکاتی دقت کرد؟

اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی  

کمتر کسی را می توان یافت که از اهمیت تجهیزات ترافیکی بی خبر باشد. اما برای آگاهی بیشتر دلایل استفاده از این محصولات را ذکر می کنیم. این تجهیزات به منظور بالا بردن امنیت و کاهش آسیب ها و تصادفات احتمالی استفاده می شوند. حتماً شما نیز تا بر الان استفاده از این لوازم را به وفور در ابتدا و انتهای کوچه، معابر، بزرگراه، خیابان و… به وضوح مشاهده کرده اید. این امر نشان دهنده اهمیت و کاربرد لوازم و تجهیزات ترافیکی در زندگی روزمره هر شخصی است. این محصولات وظیفه  حفظ جان و مال سرنشینان و عابران پیاده را دارند.

همچنین به منظور نظم دهی به عبور و مرور خودروها استفاده می شوند. اما شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده باشید که تجهیزات ترافیکی در زیباسازی فضای شهر نیز نقش بسزایی دارند. شهروندان حتماً باید به تجهیزات ترافیکی توجه داشته باشد. در صورت عدم توجه شهروندان ممکن است تصادفات و حوادث ناگواری در جاده و خیابان ها رخ دهد. بر همین مبنا هر یک از انواع تجهیزات ترافیکی کاربرد،  و شکل و طرح آن ها را برای شما بازگو می کنیم تا با آشنایی و استفاده مناسب از این تجهیزات مقررات را به درستی رعایت نمایید.

 

اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی
اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی

آینه های ترافیکی

آینه های ترافیکی با نام آینه های جاده ای نیز شناخته می شوند. این تجهیزات ایمنی برای افزایش ایمنی در جاده ها در برخی نقاط کور یا نقاط حادثه خیز مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات معمولا از جنس استیل ضدزنگ صیقلی ساخته می شوند. از جمله ویژگی آنها می توان به صیقلی بودن و انعکاس تصاویر اشاره کرد. این آینه ها معمولاً دارای یک پایه مانند تابلوهای راهنمایی رانندگی هستند. این محصولات انواع مختلفی دارند. بعضی از انواع این آینه ها در نواحی مه گیر و سرد مورد استفاده قرار می گیرند.

برای جلوگیری از بخار گرفتگی در بعضی موارد  دارای یک واحد گرمکن هستند. این واحد گرم کن  وظیفه بخار زدایی آینه را بر عهده دارد. اگر شما قصد دارید که در نواحی سرد و مه گیر ایمنی جاده را بالا ببرید استفاده از این آینه ترافیکی گزینه مناسبی است. البته استفاده از این آینه ها به این موارد ختم نمی شود. یک نوع از این محصول در پارکینگ ها به وفور استفاده می شود.  استفاده از آینه ترافیکی در پارکینگ سبب می شود افراد به راحتی بتوانند ماشین های خود را پارک کنند . همچنین عمل خروج ماشین از پارکینگ سریعتر انجام شود.

انواع تجهیزات ترافیکی
انواع تجهیزات ترافیکی

گل میخ چشم گربه ای ترافیکی

اسم این محصول برای شما تازگی دارد. اما شما به احتمال زیاد بسیار گل میخ چشم گربه ای ترافیکی را  مشاهده کرده اید. این محصول ترافیکی برای اولین بار توسط یک مخترع به نام پرسی شاپ در سال ۱۹۳۴ اختراع شد. این محصول اکثراً از دو جفت انعکاس دهنده نور که در بدنه لاستیکی یا پلاستیکی فشرده نصب شده است تشکیل می شود که در یک پایه فلزی محکم قرار می گیرد.

این تجهیزات ترافیکی به محکمی بر روی زمین قرار می گیرند. این محصول انواع مختلفی دارد. انواع شیشه ای مقاوم که  ۳۶۰ درجه انعکاس دارد و انواع چشمک زن آن نیز بسیار پرکاربرد هستند. نوع چشمک زن این محصول برای جلب توجه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ شبرنگ چشم گربه ای در جنس های مختلفی مانند پلاستیک،  فلز، شیشه ای مقاوم یا ترکیبی از این مواد ساخته می شود.

معرفی و خرید انواع تجهیزات ترافیکی
معرفی و خرید انواع تجهیزات ترافیکی

بولارد

این محصولات معمولا برای حفاظت از دارایی ها یا ایجاد مرز بصری در محدوده زمین کاربرد دارند. این محصولات به انواع غیر مقاوم به فشار و ضربه و  مقاوم تقسیم بندی خواهد شد.  شما می توانید این محصولات را در انواع مختلف خریداری کنید. یک نوع این محصول در مقابل تصادف خودروها بسیار مقاومت دارد. نوع دیگر آن در برابر نیروی اندک خم شدع و تنها به عنوان موانع بصری از آن استفاده می شود. اما نکته حائز اهمیت این است که این تجهیزات ترافیکی به منظور کمک به کنترل جریان ترافیکی نیز بسیار کاربرد دارند.

از نظر جابجایی این تجهیزات ترافیکی را در دو دسته قابل جابجایی و غیر قابل جابجایی که به صورت دائم هستند تقسیم بندی می کنند. این محصولات اگر به صورت دائم باشند معمولا از جنس سیمان یا سنگ های گرانیت ساخته می شوند. این محصولات در حفاظت از پیاده روها و اماکن ها بسیار پرکاربرد هستند. نباید از جنبه زیبایی بولارد ها غافل شد زیرا که در زیباسازی فضای شهر نقش بسزایی دارند. بولاردها دارای جنبه زیباسازی شهر هستند و نمای ساختمان ها را به طور کامل عوض می کنند. البته این امر زمانی ممکن است که از آن ها برای محافظت از پیاده رو و ساختمان ها استفاده شوند.  این محصولات باید در فاصله معینی از یکدیگر قرار بگیرند.

 

اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی
اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی

تابلوهای ترافیکی

این محصولات به بهترین شکل موجب کنترل عبور و مرور می شوند .  همچنین قادر هستند از خطرات احتمالی جلوگیری  کنند. یادگیری و شکل این تابلو ها امری لازم و ضروری جهت گرفتن گواهینامه رانندگی است. با توجه به انواع مکان ها استفاده از این تابلو ها به عنوان تجهیزات ترافیکی بسیار حائز اهمیت است. این تابلوها در انواع مختلف تولید و روانه بازار می شوند. شما می توانید این محصولات را با قیمت های مختلف خریداری کنید.

استوانه ترافیکی

این محصول در شرایط مختلف برای کنترل تردد در خیابان ها استفاده می شود. امروز استوانه ها در جنس و رنگ و ابعاد مختلف برای ایمنی معابر تولید می شوند. در مکان های مختلفی مانند بیمارستان، فرودگاه، مکان های پر رفت و آمد،  پاساژ و.. به خوبی می توان از انواع استوانه ترافیکی استفاده کرد. البته موارد استفاده از این محصول به همین موارد ختم نمی شود. از استوانه ترافیکی برای کنترل ورود و خروج در پارکینگ نیز به منظور افزایش ایمنی به وفور استفاده می شود.

انواع تجهیزات ترافیکی
انواع تجهیزات ترافیکی

بشکه های ترافیکی

برای اعلام هشدار به رانندگان در مکان های مختلف می توان از تجهیزات متنوعی استفاده کرد. بشکه های ترافیکی یکی از این موارد هستند. نحوه ساخت و طراحی این محصولات به گونه ای است که اگر خودرو با آن ها برخورد کند هیچگونه خسارت و آسیب به خودرو وارد نمی شود. از مهمترین موارد کاربرد این محصول می توان به علامت استاندارد جهت جلوگیری از ورود خودرو به مکان و حفظ ایمنی کارکنان و تجهیزات اشاره کرد.

قیمت انواع تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی انواع مختلفی دارند.  این محصولات در سایز، اندازه، رنگ و.. متنوع تولید و به بازار عرضه می شوند.  اما نمی توان به طور دقیق قیمت این محصولات را بیان کرد. زیرا هر کدام از آن ها با توجه به ویژگی های خاص خود قیمت متفاوتی دارند.  اگر شما قصد خرید این محصولات را دارید توجه داشته باشید که حتما نوع استاندارد و باکیفیت این محصول را خریداری کنید.  اگر شما نوع باکیفیت این محصولات را خریداری کنید سالیان درازی قادر خواهید بود از آن ها استفاده کنید.  البته مکانی که شما این محصول را از آنجا خریداری میکنید نیز  اهمیت دارد. مراکز معتبر گزینه مناسب تری برای خرید این محصولات هستند.

قیمت انواع تجهیزات ترافیکی
قیمت انواع تجهیزات ترافیکی
سخن پایانی

تجهیزات ترافیکی وسایل و ابزارهای هستند که به منظور مدیریت و کنترل ترافیک، رعایت قوانین و مقررات مورد استفاده قرار می گیرند.  برای برقراری امنیت و و حفظ جان عابرین پیاده حتماً باید از این محصولات در مکان های مختلف استفاده شود. این محصولات در ابتدا و انتهای کوچه ها کنار جاده خیابان و بسیاری از معابر و مسیرها به کار برده می شوند. هر کدام از این تجهیزات مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند.

اگر شما قصد دارید از مزایای تجهیزات ترافیکی بهرمند شوید حتما این محصولات را خریداری کنید. اما بهتر است این محصولات را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنید.  قطعا اگر قیمت این محصولات بالا باشد از نظر اقتصادی برای شما به صرفه نخواهد بود. در این راستا این محصولات را از مراکز معتبر با قیمت مناسب تهیه کنید.